CMS dołącza do grona partnerów Idei 3W

414

Międzynarodowa kancelaria CMS dołączyła do grona partnerów Idei 3W, inicjatywy powołanej w 2021 roku przez Bank Gospodarstwa Krajowego w celu wdrażania i rozwijania technologii związanych z trzema zasobami: wodą, wodorem oraz nowoczesnymi technologiami węglowymi.

Idea 3W wspiera zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy Polski. Jej istotą jest wspieranie współpracy i zwiększanie interakcji pomiędzy wszystkimi uczestnikami ekosystemu 3W: naukowcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami administracji oraz społeczeństwem, a jej celem w perspektywie kilku najbliższych lat jest utworzenie globalnej platformy i stania się europejskim liderem integracji i wsparcia przedsięwzięć w zakresie synergicznego wykorzystania wody, wodoru i nowoczesnych technologii węglowych. Koncepcja ta jest unikalna w skali światowej.

Dotychczas do grona partnerów inicjatywy dołączyło blisko 200 organizacji, które korzystając ze stworzonego przez BGK forum nawiązują partnerstwa zarówno na poziomie operacyjnym, jak i strategicznym, w celu promocji kluczowych dla przyszłości polskiej gospodarki technologii związanych z wodą, wodorem i węglem.

– 3W to inicjatywa, która ma wspierać tworzenie przełomowych, innowacyjnych rozwiązań technicznych. Ich wspólnym mianownikiem ma być wykorzystywanie przy kreowaniu nowych, zaawansowanych technologicznie produktów trzech materiałów przyszłości: wody, wodoru i węgla. Nie mniej ciekawy, niż aspekty techniczne tej inicjatywy, jest jej wymiar gospodarczy i społeczny. Inicjatywa 3W stała się przestrzenią poszukiwania pilotażowych mechanizmów udrożnienia i usprawnienia współpracy świata nauki oraz biznesu w Polsce. Ta współpraca, w porównaniu z innymi krajami unijnymi, w Polsce bardzo kuleje i jest wciąż pod względem rozwoju w wieku niemowlęcym – mówi Marcin Bejm, partner kierujący praktyką Energetyki i Infrastruktury w kancelarii CMS.

Eksperci z praktyki Energetyki i Infrastruktury kancelarii CMS specjalizują się w doradztwie z zakresu energetyki odnawialnej, spraw regulacyjnych, transakcji oraz projektów inwestycyjnych w sektorze energetycznym i infrastrukturalnym, a także prawa ochrony środowiska. Od początku przyjęcia regulacji Europejskiego Zielonego Ładu oraz raportowania o wskaźnikach zrównoważonego rozwoju, CMS kompleksowo doradza klientom we wdrażaniu wymogów ESG.

Materiał kancelarii CMS