Bird & Bird doradzała firmie Obton przy refinansowaniu nabycia farm fotowoltaicznych

211
Zdjęcie: Nuon/Jorrit Lousberg (www.obton.com)

Kancelaria Bird & Bird doradzała duńskiemu inwestorowi Obton A/S, będącemu jednym z dziesięciu największych deweloperów farm fotowoltaicznych w Europie, w związku z refinansowaniem nabycia 49 farm fotowoltaicznych w południowo-zachodniej Polsce, każda o mocy do 1 megawata oraz o łącznej mocy 49 MW.

Doradztwo dotyczyło kompleksowej transakcji finansowania transgranicznego, udzielonego przez niemiecki bank KfW IPEX-Bank GmbH, znany ze wspierania transformacji w kierunku neutralności węglowej poprzez finansowanie projektów łagodzenia zmian środowiskowych, wspieranie projektów transformacji energetycznej i wnoszenie pozytywnego wkładu w globalne działania na rzecz klimatu.

Refinansowane portfolio farm fotowoltaicznych jest jedną z kolejnych inwestycji firmy Obton na polskim rynku. Była to wielowątkowa i skomplikowana transakcja refinansowania z udziałem kilkudziesięciu podmiotów z siedzibą w Polsce i Danii.

Transakcję nadzorował Maciej Georg (partner), kierujący zespołem zajmującym się transakcjami finansowania, przy wsparciu Olgi Koszewskiej (counsel ), Krzysztofa Wiśniewskiego (senior associate ) oraz Jakuba Leszczyńskiego (junior associate ). Rafał Dziedzic (partner kierujący praktyką Corporate/M&A ) oraz Maria Borsuk (senior associate ) doradzali przy kwestiach cywilnoprawnych związanych z rozliczeniem przepływów pieniężnych w grupie Obton w związku z finansowaniem. Warszawski zespół prawników wspierał w zakresie zagadnień transakcyjnych z obszaru prawa duńskiego Vivek Kailas (counsel ) z biura Bird & Bird w Kopenhadze.

– Obton bardzo docenia zaangażowanie, profesjonalizm i ukierunkowane na osiągnięcie rozwiązań podejście zespołu Bird & Bird w tej obszernej i złożonej transakcji. Zespół Bird & Bird wspierał Obton przy wielu różnych aspektach transakcji i był dla nas nieocenionym wsparciem – skomentował Henrik Knattrup Nielsen, senior manager, Legal, Energy Storage, Obton A/S.

Materiał kancelarii Bird & Bird