Dział księgowości ALTO z kolejnymi wzmocnieniami

149

Na początku sierpnia dział księgowości w ALTO wzmocniła aż czwórka księgowych różnego szczebla. To osoby z bogatym doświadczeniem, zwłaszcza w pracy dla firm z branży nieruchomości, co pozwoli nam świadczyć jeszcze bardziej kompleksowe i ukierunkowane usługi dla klientów z tego sektora, a także rozwijać usługi dla sektora odnawialnych źródeł energii. Pozyskanie nowych osób to zarówno element realizacji długofalowej strategii rozwoju ALTO, jak i odpowiadanie na bieżące zapotrzebowanie rynku.

Od 1 sierpnia zespół księgowy ALTO swoim przyjściem wzmocnili:

  • Julita Bogucka – starsza księgowa. Przez ponad dekadę pracowała w branży finansowej świadcząc usługi z zakresu outsourcingu księgowego dla sektora nieruchomościowego.
  • Maciej Wilkos – samodzielny księgowy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Obsługuje kompleksowo spółki z kapitałem zagranicznym, przede wszystkim z branży nieruchomości komercyjnych.
  • Karolina Jurek – starsza księgowa. Ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywała w dynamicznie rozwijającej się grupie podatkowo-księgowej w Polsce i regionie CEE.
  • Aleksandra Rakowska – księgowa z wieloletnim doświadczeniem zdobywanym w firmach z różnych branż.

Cieszymy się, że zaufali ALTO i zdecydowali się rozwijać dalej w ramach naszego zespołu. Dołączenie kolejnych osób do działu księgowości to jeden z istotnych elementów realizacji strategii ALTO na lata 2023-2026, zakładającej m.in. dalsze dynamiczne wzmacnianie obszaru accountingu, zarówno w zakresie liczebności działu, jak i zakresu świadczonych usług – tak, aby na bieżąco odpowiadać na wszelkie rynkowe potrzeby i proponować innowacyjne produkty dopasowane do rozwijających się biznesów naszych klientów. Niniejsze wzmocnienie stanowi jeden z pierwszych kroków w tym kierunku, a kolejne są już w toku realizacji.

– Uważam za bardzo pozytywny sygnał to, że nasza firma jest atrakcyjnym pracodawcą i miejscem, gdzie zarówno pracownicy chcą rozwijać swoje kompetencje, jak i polecać nas innym – tak, jak to miało miejsce w tym przypadku. Wierzę, że zarówno my, jako organizacja i budujący ją ludzie, jak i nasi klienci, wiele zyskamy dzięki dołączeniu Julity, Macieja, Karoliny i Aleksandry. Ich doświadczenie pomoże nam zapewniać jeszcze lepsze wsparcie księgowe dla spółek z obszaru nieruchomości i energetyki, w których obecnie dostrzegamy szczególny potencjał. To znak, że rozwijamy się w dobrym kierunku umacniając pozycję ALTO na rynku – i nie zamierzamy przestać! – mówi Dagmara Witt-Kuczyńska, dyrektorka zarządzająca księgową linią biznesową ALTO.

– Z radością witam wszystkie cztery osoby – szczególnie, że dołączają bezpośrednio do mojego zespołu. To bardzo kompetentni specjaliści, których wiedza i dotychczasowe doświadczenie będą w codziennej pracy nieocenione! Myślę, że zarówno pod kątem merytorycznym, jak i osobowościowym, jest to dla naszego działu korzystny krok. Wierzę też, że jesteśmy atrakcyjną organizacją dla naszych nowych koleżanek i kolegi i znajdziemy wspólnie obszary dla dalszego rozwoju zawodowego i odkrywania potencjału – komentuje Lidia Grzyb, główna księgowa & team leader w ALTO Accounting.

W ALTO cenimy nieszablonowość myślenia i stawiamy na dynamiczny rozwój. Tak jak nasi klienci, szczególnie ci z intensywnie rozwijających się sektorów nieruchomości czy energetyki, zdajemy sobie sprawę, że postęp technologiczny wraz z rozwojem regulacji prawnych wymuszają coraz to bardziej nowatorskie podejście do szeregu zagadnień, które musi jednocześnie zapewniać bezpieczeństwo biznesowe. Ale, z wykorzystaniem potencjału odpowiednio dobranego zespołu oraz przy wsparciu technologii, da się za tymi trendami nadążyć, a nawet częściowo je przewidywać. Niezbędni są do tego oczywiście eksperci, na których pozyskanie oraz rozwój kompetencji w ramach organizacji stawiamy. Dlatego tak ważne jest dla nas pozyskanie i utrzymanie talentów – w końcu w biznesie najbardziej liczą się ludzie.

Materiał kancelarii ALTO