ALTO Insurance Team, czyli podatkowo-prawne wsparcie branży ubezpieczeniowej

164

Polski rynek ubezpieczeń nieustannie się rozwija m.in. poprzez wprowadzanie nowych produktów, kanałów dystrybucji oraz wzmożone inwestycje w innowacje. Pomimo że w ostatnich latach nie brakowało kryzysów o różnym podłożu, rynek ten jest dość odporny na zawirowania. W stabilnym i bezpiecznym prowadzeniu biznesu, firmy z rynku ubezpieczeniowego wspierane są przez profesjonalne podmioty doradztwa podatkowo-prawnego, takie jak ALTO.

W ALTO znamy specyfikę branży ubezpieczeniowej i istotne dla niej regulacje. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu rozwinęliśmy dedykowany multidyscyplinarny zespół – Insurance Tax Team, wspierający na co dzień zakłady ubezpieczeń we wszelkich kwestiach związanych z podatkami.

Liderem Insurance Tax Team w ALTO jest Aleksandra Bońkowska (partner & tax advisor ), która ma blisko 20-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym dla zakładów ubezpieczeniowych, w tym w ramach audytów finansowych.

– Znajomość specyfiki rynku i wgląd w tematy, które pojawiają się na bieżąco w sektorze ubezpieczeń pozwala nam wspierać zakłady i znajdować odpowiednie rozwiązania w niezwykle trudnym otoczeniu regulacyjnym – mówi Aleksandra Bońkowska.

Insurance Tax Team składa się z kilku zespołów merytorycznych:

  • General Insurance – w odniesieniu do bieżącej działalności podmiotów z branży doradza na co dzień w zakresie podatków korporacyjnych (CIT i VAT), w obszarze PIT dla pracowników oraz współpracujących z zakładami agentów ubezpieczeniowych, czy podatku PIT od produktów ochronno-inwestycyjnych. Świadczymy doradztwo w zakresie MDR, zatorów płatniczych, pomagamy wdrażać rozwiązania w zakresie nowych obowiązków podatkowych.
  • Litigation Insurance – w ramach tego zespołu zapewniamy reprezentację i pomoc w szeroko pojętych postępowaniach podatkowych. ALTO Litigation Team mają na koncie liczne sukcesy w postępowaniach m.in. w przedmiocie podatku od aktywów.
  • Insurance Premium Tax – w odniesieniu do działalności globalnej nasz zespół zapewnia kompleksowe oraz bieżące wsparcie, w tym koordynację rozliczeń w poszczególnych państwach, gdzie obowiązuje Insurance Premium Tax (IPT ).
  • Transfer Pricing – kompleksowe wsparcie w zakresie obowiązków związanych z obszarem cen transferowych w zakładach ubezpieczeń.
  • B+R Team – doradztwo w kwestii ulg podatkowych (m.in. ulga B+R, ulga na innowacyjnych pracowników, 50 proc. KUP), ich wdrażanie oraz audyt efektywności. 
  • Tax Tech Team – zapewnia automatyzację procesów podatkowych. Zajmuje się także wdrożeniami KSeF, czyli e-fakturowania, które już teraz zajmują sporo miejsca w agendzie projektowej klientów.

Multidyscyplinarny Insurance Tax Team ALTO świadczy również wsparcie przy różnego rodzaju transakcjach, fuzjach i przejęciach, a także konsolidacjach zarówno od strony podatkowej, jak i prawnej.

Wiedzą ekspercką dzielimy się nie tylko bezpośrednio z klientami, ale także na łamach prasy oraz serwisów internetowych: komentujemy najnowsze zmiany w prawie, wyroki oraz interpretacje organów podatkowych. Artykuły i opinie naszych ekspertów są publikowane w prasie ubezpieczeniowej i prawnej.

***

ALTO jest jedną z najszybciej rozwijających się firm doradczych w Polsce. Świadczymy profesjonalne usługi w zakresie doradztwa podatkowego, prawnego, księgowego i kadrowo-płacowego oraz technologii w usługach podatkowych.

Posiadamy bogate doświadczenie w doradztwie dla międzynarodowych przedsiębiorstw z różnych branż. Współpracujemy również z wiodącymi europejskimi firmami doradczymi, świadcząc najwyższej jakości usługi we wszystkich międzynarodowych aspektach związanych z działalnością klientów prowadzoną na zagranicznych rynkach. W kontaktach z naszymi klientami stawiamy na partnerstwo oraz utrzymywanie dobrych i długotrwałych relacji.

Pracujemy dla naszych klientów od 2011 roku. Od tego czasu stale poszerzamy zespół doradców i zakres oferowanych usług. Nasze główne obszary specjalizacji to osiem sektorów branżowych: ubezpieczenia, nieruchomości, usługi finansowe, PE/VC, technologie, opieka zdrowotna/life sciences, energetyka i logistyka.

Obecnie nasz zespół to ponad 150 doradców podatkowych i prawnych, certyfikowanych księgowych i innych specjalistów, którzy aktywnie wspierają naszych klientów na każdym etapie ich działalności, zapewniając najlepszą na rynku jakość usług.

Siła naszych ekspertów i nasza rosnąca pozycja na rynku zostały wielokrotnie potwierdzone w najważniejszych regionalnych oraz międzynarodowych rankingach podatkowych i prawnych na przestrzeni ostatnich 11 lat.

Poznaj nas lepiej      

Materiał kancelarii ALTO