NRF doradza przy finansowaniu typu margin lending dla luksemburskiej spółki

137

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała bankowi Bank Polska Kasa Opieki S.A. w związku z udzieleniem finansowania luksemburskiej spółce MP Inwestors S.à r.l. Udostępnione środki zostaną wykorzystane na nabycie w ramach wezwania akcji Pamapol S.A. oraz refinansowanie istniejącego zadłużenia.

Warszawskim zespołem kancelarii kierowali Marta Kawecka (counsel ) i Jacek Smardzewski (counsel ), a w jego skład weszli Przemysław Piasecki (associate ), Karolina Lepakiewicz i Wiktoria Jadczak. Zespół pracował pod nadzorem Grzegorza Dyczkowskiego, partnera zarządzającego biurem w Warszawie i prowadzącego jego praktykę bankowości i finansów. Partner Stéphane Braun, Charlene Thibaudon (senior associate ) i Salome Mathey (associate ) doradzali przy transakcji w zakresie przepisów prawa luksemburskiego.

MP Inwestors S.à r.l. to akcjonariusz Wielton S.A. Grupa Wielton jest jednym z trzech największych w Europie oraz jednym z dziesięciu największych na świecie producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych, natomiast Wielton S.A. jest w niej podmiotem dominującym. W skład Grupy Wielton wchodzi 21 spółek zależnych z siedzibami w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kazachstanie, Hiszpanii, Ukrainie, Białorusi, we Włoszech i w Afryce.

Grupa Kapitałowa Pamapol prowadzi działalność w branży przetwórstwa spożywczego. Podmiotem dominującym w grupie jest Pamapol S.A., wiodący producent dań mięsno-warzywnych (zwłaszcza dań gotowych) na polskim rynku, na którym funkcjonuje od 1993 r.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright