Peterka & Partners uruchomiła Ukrainian Desk

279

Kancelaria Peterka & Partners w ramach swojej Grupy wspiera ukraińskich obywateli oraz firmy przenoszące swoją działalność na teren Unii Europejskiej. Pomimo aktualnej sytuacji, praca naszego ukraińskiego biura jest kontynuowana z Pragi i Warszawy, dokąd przeniósł się prawno-podatkowy zespół biura w Kijowie.

Ukrainian Desk w Peterka & Partners, prowadzony przez Tarasa Utirałowa, partnera i dyrektora biura w Kijowie, oraz Galinę Melnik, koordynuje wszelkie działania skierowane do ukraińskiej społeczności.

Jednym z projektów Ukrainian Desk w Polsce jest kampania informacyjna. Polskie biuro w Warszawie zostało partnerem merytorycznym  dziennika „Rzeczpospolita” i w ramach tej kampanii przygotowało serię artykułów skierowanych do ukraińskich uchodźców oraz firm.

Ilona Smurlik, Sławomir Patkowski i Marcin Kryszko – eksperci z Działu Korporacyjnego w Warszawie opracowali materiały informacyjne, które zostały opublikowane na stronie internetowej „Rzeczpospolitej”.

Cykl obejmuje sześć artykułów na temat nowej legislacji mającej pomóc obywatelom Ukrainy w Polsce:

Pierwsze kroki w Polsce

Jak zatrudnić obywatela Ukrainy?

Opiekun tymczasowy dla ukraińskiego dziecka i – zasady i procedura

Informacje dla studentów z Ukrainy – kontynuacja nauki

Jak przenieść firmę z Ukrainy do Polski – jak otworzyć od nowa?

Uprawnienia dla obywateli Ukrainy

Informacje mają pomóc uchodźcom w początkowym okresie pobytu w Polsce i są publikowane zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

Cały projekt jest kampanią pro bono.

Członkostwo naszego biura w Ukraińsko-Polskiej Izbie Handlowej z siedzibą w Warszawie to kolejna platforma, w ramach której nasz zespół aktywnie reaguje na bieżące problemy ukraińskiej społeczności w Polsce.

Ponadto kancelaria Peterka & Partners udzieliła również konkretnej pomocy finansowej, materialnej i prawnej ludności na Ukrainie oraz uchodźcom ukraińskim za granicą. Bezpieczeństwo naszych kolegów na Ukrainie, z których wielu zostało już przeniesionych do naszych biur w Pradze i Warszawie, pozostaje naszym najwyższym priorytetem.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę Peterka & Partners oraz profil na LinkedIn.

Materiał kancelarii Peterka & Partners