Jakub Krysa szefem Praktyki Zamówień Publicznych i Spanish Desk

375

Do grona partnerów Kochański & Partners dołączył dr Jakub Krysa, który pokieruje Praktyką Zamówień Publicznych oraz Spanish Desk.

Jakub jest doktorem nauk prawnych i radcą prawnym, specjalizującym się w prawie zamówień publicznych i prawie nowych technologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentacji klientów (zarówno prywatnych, jak i publicznych) w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w tym w postępowaniach odwoławczych i skargowych. Współpracuje z podmiotami z sektora IT, infrastruktury, obronności, energetyki, medycyny, farmacji oraz smart cities. Doradzał m.in. Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w przetargach na rozwój i utrzymanie kluczowych systemów IT. Jest rekomendowany przez ranking The Legal 500 w dziedzinie zamówień publicznych (Public Procurement ).

Dla Ministerstwa Cyfryzacji współtworzył raport dotyczący wdrożenia modelu G-Cloud w Polsce, a dla Centrum Projektów Polska Cyfrowa w tematyce metodyk Agile w zamówieniach publicznych. Jest  członkiem Stowarzyszenia Prawa Zamówień Publicznych i wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu zamówień publicznych w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie. Jest autorem licznych prac naukowych i popularnonaukowych. Jakub mówi biegle po hiszpańsku, otrzymał stypendia w Sewilli i Limie oraz współpracował z renomowaną kancelarią prawną w Madrycie.

– Dołączenie Jakuba, który brał udział w największych i najbardziej złożonych przetargach w Polsce, dowodzi, że budujemy zespół ekspertów w swoich specjalizacjach. Jesteśmy gotowi kompleksowo poprowadzić każdy projekt na wszystkich etapach procedury zamówień publicznych. Jednocześnie poszerzamy naszą ofertę na rynki iberoamerykańskie. Powierzenie Jakubowi obu obszarów nie jest przypadkowe, gdyż główne branże, w których firmy hiszpańskie działają w Polsce to budownictwo, energia odnawialna, technologie i transport – podsumowuje Piotr Kochański, partner zarządzający.

– Połączenie kompetencji z zakresu zamówień publicznych z pozostałymi specjalizacjami Kochański & Partners, w tym w zakresie technologii, energetyki, infrastruktury i środowiska, jest szczególnie istotne w kontekście postępującej dekarbonizacji i digitalizacji polskiej gospodarki, które zdeterminują kierunki jej rozwoju na najbliższe lata. Takiego podejścia oczekują od nas także klienci. Cieszę się na dołączenie do zespołu i współpracę z najlepszymi specjalistami z tych sektorów – mówi Jakub Krysa.

Materiał kancelarii Kochański & Partners