DLA Piper doradcą Katoen Natie przy zakupie Nijhof-Wassink

603
Centrum Logistyczne Nijhof-Wassink w Kutnie przejęte przez Katoen Natie (www.katoennatie.com)

Kancelaria DLA Piper doradzała Katoen Natie, międzynarodowemu dostawcy usług logistycznych i operatorowi portowemu, przy przejęciu działalności magazynowej Nijhof-Wassink w Polsce, rodzinnej firmy specjalizującej się w logistyce.

Przejęcie obejmuje teren o powierzchni 25,5 ha, 42 silosy, 15 tys. mkw. zewnętrznych obszarów magazynowych oraz pięć magazynów o łącznej powierzchni 40 tys. mkw., a także halę do przepakowywania, budynek biurowy i techniczny. Obiekty znajdują się w Kutnie w Polsce, strategicznie usytuowane obok terminalu PCC Intermodal i w pobliżu skrzyżowania dwóch głównych dróg w Polsce łączących północ-południe i wschód-zachód. Katoen Natie przejmie również 60 pracowników centrum logistycznego oraz bieżące kontrakty, z wyjątkiem działalności transportowej Nijhof-Wassink i pięciu dilerów Volvo i Renault Trucks w Polsce, którzy pozostaną aktywni w ramach grupy Nijhof-Wassink.

Erwin Simons, Agnieszka Lehwark, Piotr Miller, Paweł Szymański

Zespół DLA Piper w Warszawie obejmował Agnieszkę Lehwark (counsel, prawo nieruchomości), Piotra Millera (counsel, prawo spółek, fuzji i przejęć) oraz Pawła Szymańskiego (associate, prawo nieruchomości), którym przewodził Erwin Simons (partner, prawo spółek, fuzji i przejęć) z DLA Piper w Brukseli.

Materiał kancelarii DLA Piper