Trzech prawników z Polski z tegorocznymi nagrodami od klientów

1166

Laureatami nagrody Client Choice z Polski są w 2020 r. prawnicy z trzech kancelarii.

Wyróżnieni zostali:

  • Jarosław Kruk (KW Kruk i Wspólnicy) – w dziedzinie odzyskiwania mienia (asset recovery). Założyciel i partner zarządzający kancelarii. Specjalizuje się w obsłudze prawnej zakupów uzbrojenia, offsetu, a także zamówień publicznych, sektorowych i obronnych. Doradza w sprawach wykrywania i zapobiegania przestępczości gospodarczej i korupcji w korporacjach, wdrażania programów compliance dla zapobiegania nadużyciom w biznesie i w kwestiach kompensacji szkód oraz odzyskiwania zdefraudowanego majątku.
  • Michał Drozdowicz (Eversheds Sutherland Wierzbowski) – w dziedzinie kontraktów publicznych (government contracts). Opisany jest w zestawieniu jako prawnik kancelarii Dentons, ale od października 2019 r. jest prawnikiem Eversheds Sutherland Wierzbowski, do której powrócił po siedmiu latach jako partner kierujący praktyką doradztwa dla sektora publicznego i energetyki. Specjalizuje się w obsłudze zamówień i kontraktów publicznych. Zajmuje się również prawem gospodarczym, negocjowaniem umów oraz realizacją roszczeń z nich wynikających, a także sporami pozasądowymi i sądowymi.
  • Piotr Dynowski (Bird & Bird) – w dziedzinie prawa własności intelektualnej – patentów (intellectual property: patents). Jest partnerem współkierującym praktyką prawa własności intelektualnej i TMT w kancelarii. Doradza firmom przy opracowywaniu strategii ochrony własności intelektualnej i tajemnic przedsiębiorstwa, a  także w kwestiach regulacyjnych w sektorach mediów, telekomunikacji, farmacji, gier hazardowych. Obsługuje transakcje technologiczne. Reprezentuje strony w sporach patentowych.

Nagrody Client Choice przyznawane są od 2005 r. na całym świecie firmom prawniczym i prawnikom wyróżniającym się doskonałą obsługą klientów i jakością usług. Nominacje do nagrody pochodzą wyłącznie od wewnętrznych prawników przedsiębiorstw. Klienci oceniają indywidualnych prawników i firmy prawnicze według takich m.in. kryteriów jak: jakość doradztwa, stosunek jakości do ceny, świadomość biznesowa, skuteczność komunikacji, przejrzystość i elastyczność form rozliczeń, czas reakcji, wykorzystanie nowoczesnych technologii, lojalność. Oceny służą do ustalenia krótkiej listy kandydatów do nagrody, z których zespół analityków wybiera laureatów na podstawie analizy pięciu rekomendacji od klientów oraz wywiadów z nimi.

Tegorocznych laureatów konkursu – było ich w sumie 603 ze 110 jurysdykcji – wyłoniono w lutym 2020 r. Na liście wszystkich nagrodzonych z Polski, w tym i w ubiegłych latach, znajduje się w sumie 33 osób – sześć prawniczek i 27 prawników.

Nagrody Client Choice przyznaje, we współpracy z prawniczym serwisem internetowym Lexology, International Law Office (ILO) – marka publikacji brytyjskiej firmy Law Business Research, która zajmuje się dostarczaniem informacji prawniczych.

Tutaj o laureatach z 2018 r.

Tutaj o laureatach z 2017 r.

Tutaj o laureatach z 2016 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl