CMS doradcą prawnym roku na rynku transakcyjnym w Polsce

534

Kancelaria CMS otrzymała prestiżową nagrodę dla najlepszego doradcy prawnego na rynku transakcyjnym przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Najlepszy doradca prawny wyłaniany jest w głosowaniu członków PSIK czyli funduszy private equity, venture capital, banków oraz doradców inwestycyjnych.

Wyróżnienie ze strony środowiska private equity odzwierciedla skalę działalności i profil transakcji obsługiwanych przez prawników kancelarii CMS w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, kompleksowość oferowanego doradztwa prawnego oraz rozpoznawalność i reputację zespołu transakcyjnego.

W ostatnim roku kancelaria CMS po raz kolejny doradzała przy największej liczbie transakcji fuzji i przejęć zawartych w Polsce. Co więcej, warszawski zespół transakcyjny był aż dwa razy częściej wybierany przez klientów do obsługi M&A niż kolejna firma prawnicza klasyfikowana w zestawieniu Mergermarket w 2018 r. Prawnicy transakcyjni CMS doradzali w sumie przy 18 fuzjach i przejęciach przeprowadzonych w Polsce w 2018 r.

W Polsce w ostatnim roku zespół ten pracował m.in. przy takich transakcjach jak sprzedaż PKL S.A. przez Mid Europa Partners – transakcji, która znalazła się wśród czterech nominowanych do nagrody PSIK w kategorii „Transakcja Roku”, nabyciu spółki Emperia Holding S.A., właściciela sieci sklepów Stokrotka przez Maxima Grupe, transakcję powiązaną z późniejszym delistingiem spółki. CMS pracowała także dla funduszy private equity, w tym m.in. Abris Capital Partners, V4C, Coast2Coast czy Advent International.

Zespół transakcyjny CMS w Polsce liczy obecnie około 30 prawników i uznawany jest za jedną z wiodących praktyk w Polsce w międzynarodowych rankingach Chambers & Partners oraz The Legal 500 (druga pozycja w zestawieniach). Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem w Warszawie, zakwalifikowany został przez Chambers & Partners oraz The Legal 500 do najwyższej grupy Band/Tier 1 w ramach nominacji indywidualnych w kategorii Private Equity. Również w kategorii PE, kancelaria CMS uznawana jest za jedną z najlepszych firm prawniczych w Polsce (Band 2) oraz najlepszą firmę prawniczą w Europie Środkowo-Wschodniej w kategorii Corporate/M&A (Band 1).

Materiał kancelarii CMS