Dwie prawniczki i jeden nieprawnik nowymi podatkowcami w CMS

1316

Paulina Karpińska-Huzior jest od maja 2018 r. prawniczką kancelarii CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Prawniczka Małgorzata Sajkiewicz jest w zespole tej kancelarii od kwietnia 2018 r., podobnie jak Radosław Byczyk.

Paulina Karpińska-Huzior ze stanowiska senior associate kieruje zespołem postępowań podatkowych w praktyce podatkowej kancelarii, który współpracuje z prawnikami specjalizującymi się w sprawach karnych i postępowaniach gospodarczych. Jest prawniczką z 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w sporach podatkowych, postępowaniach dotyczących innych należności publicznoprawnych oraz karnych skarbowych. Reprezentuje strony w postępowaniach podatkowych przed organami administracji i sądami administracyjnymi, w postępowaniach karnych skarbowych przed organami ścigania i sądami powszechnymi. Pracowała dla firm farmaceutycznych, energetycznych, motoryzacyjnych, odzieżowych, deweloperskich, paliwowych, banków.

Wcześniej przez dwa lata była prawniczką kancelarii Radzikowski, Szubielska & Wspólnicy a przedtem osiem lat pracowała w jej poprzedniczekancelarii Chadbourne & Parke.

Jest doradcą podatkowym i adwokatem, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2010).

Małgorzata Sajkiewicz zajmuje w kancelarii stanowisko senior associate. Jest prawniczką z 10-letnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w obsłudze podatkowej i prawnej transakcji fuzji i przejęć, doradztwie prawnym i podatkowym przy restrukturyzacjach struktur korporacyjnych, a także w planowaniu podatkowym. Doradza w sprawach struktur i modeli prowadzenia działalności, podatkowych aspektów wynagradzania menedżerów i pracowników. Reprezentuje strony przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.  Zajmuje się doradztwem dla zamożnych klientów indywidualnych. Jest członkiem  zespolu German Desk obsługującego  klientów z krajów niemieckojęzycznych.

Wcześniej przez sześć lata  pracowała w kancelarii Wierzbowski Eversheds i Wierzbowski Eversheds Sutherland (od stycznia 2017 r. na stanowisku senior associate ), w której kierowała German Desk. Przez niecały rok była w Squire Patton Boggs,  a przez cztery lata – w White & Case.

Jest adwokatem, absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego (2008).

Radosław Byczyk zajmuje w poznańskim biurze kancelarii stanowisko associate. Ma prawie osiem lat doświadczenia w doradztwie w dziedzinie cen transferowych.  Specjalizuje się w tworzeniu i opiniowaniu międzynarodowych struktur podatkowych, w tym modeli cen transferowych dla transakcji. Przygotowuje dokumentację i opracowuje polityki cen transferowych oraz analizy porównawcze dla różnych typów transakcji.

Wcześniej przez prawie dwa lata pracował jako senior consultant w poznańskim biurze firmy konsultingowej PricewaterhousewCoopers, a przedtem także w tamtejszych polskich firmach doradczych SWGK Podatki i jej poprzednicze HLB Sarnowski & Wiśniewski oraz w BT&A Podatki.

Jest absolwentem rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (2011).

– Od lat zapewniamy najwyższej jakości usługi doradcze, które pozwalały klientom uniknąć wielu ryzyk podatkowych, a tym samym długotrwałych postępowań podatkowych i karno-skarbowych. Teraz – kiedy rośnie zmienność otoczenia prawnego i liczba prowadzonych postępowań –  nasi klienci otrzymują rozszerzony zespół skutecznych prawników, który będzie na większą skalę reprezentował spółki przed organami podatkowymi. Pragniemy także zaoferować szersze wsparcie w zakresie podatkowych aspektów fuzji i przejęć oraz cen transferowych i w tym kierunku rozwijamy nasz zespół – wyjaśnił Andrzej Pośniak, partner zarządzający od dwóch lat dwunastoosobową obecnie praktyką podatkową CMS w Polsce, cytowany w komunikacie prasowym kancelarii.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl