Obsługa prawna zakupu pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej samolotu HondaJet

1129

Kancelaria Elżanowski Cherka & Wąsowski miała przyjemność świadczyć kompleksową obsługę prawną zakupu samolotu odrzutowego HondaJet HA-420.

Najnowocześniejszy na rynku samolot typu light business jet, będący pierwszym produktem marki Honda Aircraft Company, został nabyty przez właściciela marki Chopin Vodka. Finansowanie zakupu zapewnił PKO Leasing S.A. Jest to pierwszy samolot HondaJet w Europie Środkowo-Wschodniej. Został on oddany do użytku komercyjnego i jest dostępny we flocie Jet Story.

Kancelaria ECh&W zapewniła obsługę prawną na każdym etapie procesu, w tym m.in. podczas negocjowania kontraktu z fabryką, umów związanych z udzieleniem finansowania, ubezpieczeniem oraz oddaniem samolotu do operacji komercyjnych. W imieniu ECh&W obsługę świadczyła adwokat Małgorzata Cur – Wspólnik Kancelarii.

W dniu 12 kwietnia 2018 r. na terenie lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie odbyła się uroczysta gala z okazji przylotu samolotu do Polski i rozpoczęcia operacji lotniczych. Nasza Kancelaria była parterem tego wydarzenia.

Materiał kancelarii Elżanowski Cherka & Wąsowski