Liderzy rynku w Polsce według rankingu Chambers Global 2017

766

Kancelaria Clifford Chance zdobyła najwięcej – cztery pierwszych miejsc w najnowszej edycji rankingu Chambers Global dla Polski.

Po dwa przypadły firmom Allen & Overy, Greenberg Traurig Weil Gotshal & Manges. Natomiast Baker McKenzie, Linklaters, Sołtysiński Kawecki & Szlęzak oraz Wardyński i Wspólnicy zdobyły po jednej pierwszej pozycji.

Te osiem firm prawniczych to, według zestawienia Chambers Global, najściślejsza czołówka polskiego rynku usług prawniczych.

Najnowszy ranking został ogłoszony 16 marca 2017 r.

Wyniki – jeśli chodzi o pierwsze miejsca w konkretnych dziedzinach – są identyczne jak w rankingach sprzed roku i sprzed dwóch lat.

Chambers Global to renomowany przewodnik po rynkach usług prawnych ogłaszany co roku w formie klasyfikacji rankingowej. Tegoroczny zawiera analizę rynków usług prawnych w 190 krajach i jurysdykcjach całego świata.

Firma Chambers & Partners publikuje je od 1999 r. badając rynki i ustalając kolejność najlepszych firm na podstawie wywiadów z tysiącami prawników i ich klientów. Jej analitycy klasyfikują i przydzielają je kolejno do poszczególnych hierarchicznie numerowanych grup (bands) – w pierwszej są te uznawane za najlepsze z najlepszych.

W naszym omówieniu wymieniamy tylko kancelarie zakwalifikowane do grupy 1 (band 1) w sześciu dziedzinach prawa i sektorach gospodarki (alfabetycznie).

  • Bankowość i finanse: Allen & Overy; Clifford Chance; Linklaters
  • Rynki kapitałowe – dłużne papiery wartościowe (debt): Allen & Overy; Clifford Chance
  • Rynki kapitałowe – inwestycje kapitałowe (equity): Greenberg Traurig; Weil Gotshal & Manges
  • Prawo korporacyjne/Fuzje i  przejęcia: Clifford Chance; Greenberg Traurig; Weil Gotshal & Manges
  • Rozwiązywanie sporów: Clifford Chance; Sołtysiński Kawecki & Szlęzak
  • Własność intelektualna: Baker McKenzie; Wardyński i Wspólnicy

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl