Greenberg Traurig reprezentowała CVC Capital Partners w transakcji nabycia Żabki

691
(www.krakow.naszemiasto.pl)

Kancelaria Greenberg Traurig doradzała funduszowi CVC Capital Partners w związku z zawarciem umowy dotyczącej nabycia firmy Żabka Polska od Mid Europa Partners. Finalizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania zgody właściwego organu antymonopolowego. Sprzedaż firmy Żabka Polska jest największą transakcją w historii polskiego rynku detalicznego handlu spożywczego i zarazem największą transakcją wyjścia funduszu private equity z inwestycji przeprowadzoną w Polsce.

Żabka Polska jest liderem rynku sieci sklepów convenience działającym pod markami Żabka i Freshmarket. Żabka Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci detalicznych tego typu w Polsce, posiadającą ponad 4,5 tys. sklepów na terenie całego kraju.

– Mimo tego, że przez ostatnie dwa lata intensywnie rozwijamy naszą praktykę nieruchomościową, nasza kluczowa praktyka fuzji i przejęć niezmiennie zachowuje wiodącą pozycję na rynku w Polsce i udana realizacja niniejszej transakcji jest tego doskonałym odzwierciedleniem – powiedział Jarosław Grzesiak, partner zarządzający warszawskiego biura Greenberg Traurig.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz doświadczony zespół, złożony z prawników z Warszawy i Londynu, mógł wspierać CVC w tak skomplikowanej i istotnej transakcji  – dodał Stephen Horvath, partner londyńskiego biura kancelarii.

Międzynarodowy zespół Greenberg Traurig prowadzony był przez partnera Stephena Horvatha z biura w Londynie oraz Rafała Baranowskiego, partnera lokalnego warszawskiego biura kancelarii i wspierany przez Jarosława Grzesiaka, partnera zarządzającego Greenberg Traurig w Warszawie oraz Lejba Fogelmana, senior partnera warszawskiego biura.

Od lewej: J. Grzesiak, S. Horvath, R. Baranowski, L. Fogelman
Od lewej: J. Grzesiak, S. Horvath, R. Baranowski, L. Fogelman

Wspierali ich starsi prawnicy Maciej Pietrzak (Londyn) i Filip Kijowski (Warszawa) oraz prawnicy Tomasz Denko (Warszawa) i Amrik Bhella (Londyn).

Fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners jest jedną z wiodących międzynarodowych firm zajmujących się doradztwem inwestycyjnym. Założony w 1981 roku, zarządza kapitałem w imieniu ponad 300 inwestorów instytucjonalnych, rządowych i prywatnych na całym świecie. Dogłębna wiedza o specyfice rynków lokalnych oraz rozległe kontakty specjalistów z funduszu CVC już od 35 lat przekładają się na jego sukcesy inwestycyjne.

Materiał kancelarii Greenberg Traurig