Dentons przejęła dwoje prawników finansowych od Allen & Overy

1105

Agnieszka Lipska i Łukasz Błaszczak są od niedawna prawnikami praktyki bankowości i finansów w warszawskim biurze kancelarii Dentons. Oboje przeszli z kancelarii Allen & Overy.

Agnieszka Lipska przeszła do Dentons we wrześniu 2016 r. Posiada doświadczenie w doradztwie dla kredytobiorców i kredytodawców w zakresie wszystkich typów transakcji finansowania. Na stanowisku counsel zajmuje się obsługą transakcji project finance i acquisition finance (finansowanie transakcji przejęć spółek). Pracowała także przy projektach z zakresu asset finance (finansowanie aktywów), finansowania nieruchomości, a także emisji obligacji i restrukturyzacji. Ma doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi instytucjami finansowymi – Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym. Doradzała w transakcjach transgranicznych.

Wcześniej przez ponad osiem lat pracowała jako senior associate w kancelarii Allen & Overy, a przedtem przez prawie 4,5 roku jako associate w CMS Cameron McKenna.

Jest radcą prawnym od 2009 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2004).

Łukasz Błaszczak przeszedł do Dentons w październiku 2016 r. Na stanowisku associate zajmuje się doradztwem przy transakcjach finansowania w formułach project finance, acquisition finance i finansowania zakupu nieruchomości. Doradzał  w projektach sekurytyzacyjnych na polskim rynku oraz w związku z emisją dłużnych papierów wartościowych, w tym w formie oferty publicznej. Brał udział w obsłudze projektów transgranicznych. Sporządzał i negocjował dokumentację kredytową i zabezpieczeń.

Wcześniej przez prawie trzy lata pracował w kancelarii Allen & Overy.

Jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Wrocławskim (2013).

– Kancelaria Dentons dysponuje zespołem bankowości i finansów świadczącym usługi najwyższej jakości, zarówno w Polsce, jak i Europie. Cieszy nas, że kolejni utalentowani i rozpoznawalni na rynku prawnicy dołączają do naszego zespołu wzmacniając praktykę structured finance. Ich entuzjazm, profesjonalizm i doświadczenie stanowią potencjał, który z pewnością zostanie wykorzystany w pracy na rzecz naszych klientów – oświadczył Mateusz Toczyski, partner kierujący zespołem bankowości i finansów w Polsce oraz Europie.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl