Szyld Łatała i Wspólnicy znikł z rynku, teraz jest BDO Legal

1331

Krakowska kancelaria Łatała i Wspólnicy stała się częścią międzynarodowej firmy konsultingowej BDO.  

W październiku 2016 r. ta firma poinformowała, iż kancelaria Łatała i Wspólnicy, od 25 lat świadcząca obsługę prawną w zakresie prawa gospodarczego, przystąpiła, jako firma stowarzyszona, do międzynarodowej sieci BDO. Od tej pory działa pod szyldem BDO Legal Łatała i Wspólnicy i posługuje się logiem BDO Legal.

 

 

Jak informuje na swojej stronie internetowej BDO, „stowarzyszenie kancelarii z siecią BDO pozwoli na zwiększenie zakresu usług świadczonych przez obie firmy oraz wzbogacenie oferty o nowe wspólne produkty dla klientów”.

Jak oświadczył Wiesław Łatała, partner zarządzający BDO Legal, „wspólna wiedza ekspercka oraz bogate, ponad 20-letnie doświadczenie obu firm pozwolą na zaoferowanie klientom kompleksowych usług na najwyższym poziomie”.

André Helin, prezes BDO, stwierdził natomiast, iż rozszerzanie zakresu usług odpowiada na potrzeby klientów – działalność BDO Legal pozwoli na kompleksową obsługę projektów, a sieć BDO stworzy możliwości współpracy międzynarodowej. „W dzisiejszej rzeczywistości gospodarczej, dostęp klienta do obsługi prawnej praktycznie na każdym rynku, na którym zechce działać, to komfort i wygoda, ale także pewność w prowadzeniu działalności gospodarczej” – wyjaśnił cytowany na stronie internetowej BDO prezes tej firmy.

BDO Legal zajmuje się głównie obsługą prawną rynku kapitałowego, transakcji fuzji i przejęć, a także projektów i inwestycji w sektorach nieruchomości i energetyki, doradztwem korporacyjnym, procesami legal due diligence oraz postępowaniami sądowymi. Ma biura w Krakowie i w Warszawie.

BDO to międzynarodowa firma konsultingowa, która działalność w Polsce rozpoczęła w 1991 r., jako jedna z pierwszych firm audytorsko-doradczych. Dziś ma biura w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, w których  zatrudnia blisko 350 konsultantów i ekspertów, w tym ponad 20 biegłych rewidentów, a także kilkunastu doradców podatkowych i radców prawnych. Świadczy usługi w zakresie audytu i rachunkowości, doradztwa podatkowego i prawnego, doradztwa finansowego, innych usług biznesowych, w tym outsourcingu. Rozwija także działalność szkoleniową.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl