Gide i Smolarek Rogala Caban w sprzedaży kompleksu biurowego

443
www.officemap.pl

Kancelaria Gide Loyrette Nouel doradzała firmie deweloperskiej Yareal przy sprzedaży warszawskiego kompleksu biurowego Oxygen Park firmie inwestycyjnej Golden Star Estate, której doradcą była kancelaria Smolarek Rogala Caban z Warszawy.

Kompleks Oxygen Park składa się z dwóch sześciopiętrowych budynków biurowych o łącznej powierzchni 18,5 tys. mkw. stojących przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Firma deweloperska Yareal Polska sprzedała go globalnej firmie Golden Star Estate inwestującej w nieruchomości.

Kompleks jest wynajęty w całości – wśród najemców są m.in. firmy Grupa Wirtualna Polska, Merck, Lionbridge, Fujitsu Technologies, Sodexo i Agfa Graphics.

Budynek został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną JEMS Architekci, a jego generalnym wykonawcą była firma RD Bud. Został ukończony w 2013 r.

– Jesteśmy  dumni, że ta inwestycja została zakupiona przez Golden Star Estate. Aby na stałe zapewnić najemcom i inwestorowi wysoką jakość usług, Yareal pozostanie zarządcą nieruchomości, jak to miało miejsce w większości naszych wcześniejszych inwestycji – oświadczył Eric Dapoigny, prezes Yareal.

Golden Star Estate jest częścią Golden Star Group, specjalizuje się w inwestycjach w nieruchomości. Grupa prowadzi  działalność od 15 lat, inwestując w nieruchomości komercyjne, projekty deweloperskie obiekty hotelowe i rekreacyjne. W portfelu  grupy są  inwestycje o wartości ponad 1,5 mld euro.

Yareal Polska to firma deweloperska należąca do Yareal International, firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości. Specjalizuje się w inwestycjach mieszkaniowych i biurowych. Jej obiekty to m.in. biurowce Renaissance,  Mokotowska Square, Cristal Park czy luksusowa  rezydencja mieszkaniowa przy ul. Hożej 55 w Warszawie. Obecnie firma realizuje dwa  projekty biurowe – Neopark i Nowogrodzka Square w centrum stolicy oraz kilka budynków mieszkalnych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl