Energetyczny prawnik z Polski nowym partnerem w CMS

1031
www.kks-strategy.com

Piotr Ciołkowski jest wśród nowych partnerów międzynarodowej firmy prawniczej CMS awansowanych od 1 maja 2016 r.

Jak poinformowała firma CMS, tegoroczna majowa tura awansów objęła 31 prawników z 22 biur tej globalnej sieci.

– Rozszerzając i pogłębiając naszą wiedzę możemy dostarczać klientom usługi najwyższej klasy, co jest kluczem do sukcesu CMS w przyszłości. Mianując  nowych partnerów w dalszym ciągu zapewniamy naszym klientom wsparcie, jakiego potrzebują, zarówno we własnych krajach, jak i poza granicami – skomentował awanse Cornelius Brandi, prezes wykonawczy CMS.

pl.linkedin.com
pl.linkedin.com

Piotr Ciołkowski zajmował dotychczas stanowisko of counsel w dziale energetyki warszawskiego biura kancelarii CMS. Kieruje w nim praktyką regulacyjną.

Specjalizuje się w kwestiach regulacyjnych sektora energetycznego. Doradza też w zagadnieniach prawnych związanych z handlem paliwami i energią. Przygotowuje i negocjuje kontrakty sprzedaży prądu i gazu, także według standardów EFET. Doradzał w kwestiach handlu emisjami dwutlenku węgla, w związku z zakupem ropy i gazu oraz przy tworzeniu giełdy gazu w Polsce.

Obsługiwał transakcje przejęć w sektorze energetycznym oraz operacje podziału przedsiębiorstw dystrybucji i obrotu energią elektryczną. Brał także udział w projektach prywatyzacyjnych polskich elektrowni. Jego doświadczenie obejmuje również doradztwo w zakresie prawa korporacyjnego dla spółek z sektora energetycznego oraz obsługę sporów.

W CMS pracuje od 2004 r., zaczynał jako associate, a wcześniej był w tej kancelarii na stażu.

Jest radcą prawnym, absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2004).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl