Dentons i Greenberg Traurig z prestiżowymi trofeami branżowymi

859
Stoją od lewej: Jarosław Grzesiak i Arkadiusz Krasnodębski.

Kancelaria Dentons jest laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce. Kancelaria Greenberg Traurig otrzymała natomiast nagrodę za najwyższą jakość obsługi klientów Client Service Award.

Znane brytyjskie wydawnictwo prawnicze Chambers and Partners, publikujące m.in. renomowane rankingi firm prawniczych, przyznaje także co roku nagrody dla kancelarii z państw i regionów Europy, które wyróżniają się wysokim poziomem doradztwa prawnego i obsługi klientów oraz osiągnięciami w rozwoju biznesu.

Trofea rozdano podczas gali 22 kwietnia 2016 r. w londyńskim hotelu Grosvenor House.

W środku Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons.
W środku Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons

Kancelaria Dentons zdobyła laur najlepszej firmy prawniczej już drugi raz (wcześniej stało się to w 2014 r. w kategorii firm międzynarodowych). Greenberg Traurig także triumfuje po raz wtóry (poprzednio w 2013 r., również w kategorii firm międzynarodowych). W ubiegłym roku nagroda przypadła kancelarii Domański Zakrzewski Palinka (ogółem po raz piąty). Spośród polskich firm Chambers Europe Award wcześniej przyznano także kancelarii Wardyński i Wspólnicy (w 2014 r., w kategorii firm krajowych).

Z nagrodą Jarosław Grzesiak, partner zarządzający Greenberg Traurig
Z nagrodą Jarosław Grzesiak, partner zarządzający Greenberg Traurig

Nominacje do tych nagród są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa Chambers and Partners przygotowujących przewodnik po firmach prawniczych Chambers Europe – na podstawie wywiadów z ich klientami.  Zwycięzców wybrało jury z krótkiej listy nominowanych.

W tym roku znalazły się na niej trzy inne, oprócz laureatów, kancelarie z Polski – CMS, Wardyński i Wspólnicy oraz Domański Zakrzewski Palinka.

Firmą prawniczą roku w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE) została kancelaria CMS, która pokonała konkurentów z „krótkiej listy” – kancelarie Allen & Overy, Clifford Chance, Dentons,  Kinstellar (nie ma biura w Polsce) i Schoenherr.

Ogólnoeuropejską firmą prawniczą roku wybrano Allen & Overy.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl

Fot.: www.photoperspective.co.uk Autorką zdjęć jest Karla Gowlett