Transfer prawniczki procesowej z Linklaters do CMS

2812

Anna Cudna-Wagner jest od maja 2017 r. prawniczką warszawskiego biura kancelarii CMS Nabarro Olswang, do którego przeniosła się z kancelarii Linklaters – ustalił „Rynek Prawniczy”.

Zajmuje stanowisko counsela w dziale rozwiązywania sporów i arbitrażu CMS.

(www.chambersandpartners.com)
(www.chambersandpartners.com)

Anna Cudna-Wagner specjalizuje się w procesach sądowych i arbitrażowych, w tym w sektorze bankowofinansowym. Reprezentowała banki (Bank Millennium, mBank i Pekao) w procesach z pozwów zbiorowych wytoczonych przez tzw. „frankowiczów” w związku z hipotecznymi kredytami mieszkaniowymi. Obsługuje także postępowania z zakresu prawa konkurencji, m.in. dotyczące naruszenia zbiorowych interesów konsumentów oraz procesy sądowe przed sądem antymonopolowym. Była pełnomocnikiem stron w postępowaniach przed Sądem Arbitrażowym przy KIG, przed Sądem Polubownym przy Związku Banków Polskich oraz w atbitrażach ad hoc.

Wcześniej przez prawie 4,5 roku pracowała w kancelarii Linklaters, przez sześć lat w kancelarii FKA Furtek Komosa Aleksandrowicz i przez prawie 6,5 roku w jej poprzedniczce – kancelarii M. Furtek i Wspólnicy.

Jest radcą prawnym od 2005 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000). Od 2016 r. jest arbitrem w sądzie arbitrażowym Lewiatan.

Jak potwierdził „Rynek Prawniczy” w kancelarii Linklaters, były prezes Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa Marcin Dziurda od pewnego czasu nie jest już jej współpracownikiem jako of counsel. Na to stanowisko przyszedł w 2013 r.  kiedy przestał być prezesem PG SP, którą to funkcję sprawował od 2006 r. do listopada 2012 r. Wcześniej pracował m.in. w Departamencie Zastępstwa Procesowego Ministerstwa Skarbu Państwa oraz jako dyrektor Biura Prawnego Urzędu m.st. Warszawy.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl