Prawniczka z Clifford Chance najlepsza w wolontariacie pro bono

523

Sylwia Gregorczyk-Abram z kancelarii Clifford Chance jest laureatką konkursu „Prawnik Pro Bono 2016”.

W czternastej jego edycji zgłoszono 23 kandydatury osób wykonujących zawody prawnicze, które angażują swoją specjalistyczną wiedzę i czas w działalność prospołeczną. Oprócz pierwszej nagrody dla Sylwii GregorczykAbram kapituła konkursu przyznała dwa wyróżnienia dla Jolanty Budzowskiej, partner kancelarii Budzowska, Fiutowski & Partnerzy z Krakowa oraz dla prokuratora w stanie spoczynku Tomasza Salwy z Wrocławia. Wyniki konkursu ogłoszono 20 kwietnia 2017 r.

(www.cliffordchance.com)
(www.cliffordchance.com)

Sylwia Gregorczyk-Abram aktywnie udziela się w prawniczej działalności pro bono na rzecz praw człowieka, m.in. w dziedzinach prawa karnego i medycznego i w procesach sądowych, w czym się specjalizuje. Wspiera organizacje społeczne, m.in. Helsińską Fundację Praw Człowieka, Habitat For Humanity Poland, Fundację Court Watch Polska, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Ius Medicinae, Stowarzyszenie Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych Amp Futbol. Reprezentuje także kancelarię Clifford Chance w programie wolontariatu prawników w ramach Centrum Pro Bono prowadzonego przez Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Prowadziła  sprawy sądowe osób pokrzywdzonych. Współorganizowała lekcje o konstytucji w gimnazjach i liceach w ramach akcji Stowarzyszenia im. Prof. Zbigniewa Hołdy.

Sylwia GregorczykAbram od 11 lat pracuje w kancelarii Clifford Chance, w której odpowiada za praktykę pro bono. Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2006).

Jolanta Budzowska jest radcą prawnym. Od lat specjalizuje się w prowadzeniu procesów sądowych w obronie praw pacjenta i dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych za błędy medyczne. Wspiera m.in. akcje charytatywne fundacji Między Niebem a Ziemią, która pomaga rodzinom z nieuleczalnie chorymi dziećmi, a także fundacji Poza Horyzonty, w ramach której udziela pomocy prawnej pro bono.

Tomasz Salwa jest prokuratorem w stanie spoczynku. Wspiera m.in. Fundację Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej oraz Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Organizował akcje honorowego krwiodawstwa w środowisku prokuratorów.

Organizatorem konkursu „Prawnik Pro Bono” jest Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych, patronem medialnym – dziennik „Rzeczpospolita”. Konkurs promuje prawników, którzy angażują się w udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej ludziom, instytucjom i organizacjom społecznym. W skład kapituły konkursu wchodzą znani prawnicy, szefowie korporacji prawniczych, laureaci poprzednich jego edycji.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl