IV edycja Ogólnopolskiego Moot Courtu z Prawa i Procedury Cywilnej „Civilis”

133

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland wraz z partnerami, kancelarią Dentons i Naczelną Radą Adwokacką, zaprasza studentki oraz studentów prawa i administracji do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Moot Courtu z Prawa i Procedury Cywilnej „Civilis”. Termin na zgłoszenie drużyny oraz nadesłanie pism konkursowych mija 1 marca 2023 r.

Moot Court to symulacja procesu sądowego, która składa się z dwóch etapów:

  • I etap (pisemny), podczas którego drużyny na podstawie kazusu przygotowują pisma konkursowe w postaci pozwu oraz odpowiedzi na pozew;
  • II etap (ustny), ćwierćfinał, półfinał, posiedzenie o trzecie miejsce oraz finał w postaci symulacji rozprawy sądowej.

Dzięki swojemu praktycznemu wymiarowi konkurs pozwala studentkom i studentom na rozwój umiejętności pisania pism procesowych, argumentacji prawniczej oraz retoryki. Od lat udział w Moot Courcie cieszy się rosnącym zainteresowaniem społeczności akademickiej, a przyszli prawnicy i prawniczki otrzymują niepowtarzalną okazję do przygotowania się do zawodu pod okiem doświadczonych praktyków.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu wszystkich tych, dla których spory sądowe są esencją zawodów prawniczych. Wierzymy, że prawa należy nie tylko uczyć z podręczników, ale przede wszystkim należy je praktykować. Dlatego też stawiamy na bardzo praktyczny, a przy tym emocjonujący i rozwijający model nauki tego zawodu – mówi Radosław Góral, partner w Zespole Postępowań Sądowych i Arbitrażu kancelarii Dentons. I dodaje: – Jesteśmy największą w Polsce firmą prawniczą, która przyciąga wyjątkowe talenty – oznacza to, że jesteśmy otwarci na spotkania z osobami studiującymi prawo i administrację we wszystkich ośrodkach akademickich w Polsce. Szukamy utalentowanej młodzieży i dlatego zachęcamy do zgłaszania się także tych z was, którzy na co dzień studiują i mieszkają poza Warszawą.

Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4 tysięcy złotych. Ponadto kancelaria Dentons jako partner główny konkursu zaoferuje wybranym osobom możliwość odbycia odpłatnych praktyk w siedzibie kancelarii w warszawskiej Elektrowni Powiśle.

Harmonogram konkursu:

  • Czas na zadanie pytań klaryfikujących – do 10 lutego 2023 r.
  • Odpowiedzi na pytania klaryfikujące – do 18 lutego 2023 r.
  • Zgłoszenia 2-4-osobowych drużyn konkursowych – do 1 marca 2023 r.
  • Nadesłanie pism konkursowych – do 1 marca 2023 r.
  • Wyniki etapu pisemnego – do 28 marca 2023 r.
  • Ćwierćfinał – 13 kwietnia 2023 r.
  • Półfinał, posiedzenie o III miejsce oraz finał – 22 kwietnia 2023 r.

Partnerami konkursu są kancelaria Dentons oraz Naczelna Rada Adwokacka.

Regulamin konkursu jest dostępny tutaj. Kazus konkursowy, przygotowany przez prawniczki i prawników z kancelarii Dentons, jest dostępny tutaj. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny tutaj.

Materiał kancelarii Dentons