NRF doradza mBankowi przy finansowaniu budowy portfela instalacji fotowoltaicznych Pożarowo

149
Tomasz Rogalski, Igor Kondratowicz

Międzynarodowa kancelaria prawna Norton Rose Fulbright doradzała mBankowi w związku z finansowaniem budowy w Polsce portfela instalacji fotowoltaicznych Pożarowo o łącznej mocy 40 MWp, sponsorowanym przez Afcon Renewable Energy.

Pracą warszawskiego zespołu Norton Rose Fulbright kierowali associate  Igor Kondartowicz i counsel prowadzący praktykę energetyczną Tomasz Rogalski. W skład zespołu weszli associate  Karolina Majcher i associate  Michał Rutkowski oraz Mateusz Głaz. Tomasz Rogalski, senior associate  Cezary Zawiślak oraz Jakub Chmiel doradzali co do aspektów finansowania dotyczących inwestycji i analizy stanu prawnego (due diligence). Senior associate  Krzysztof Gorzelak, associate  Oskar Sula oraz Katarzyna Konarska zajmowali się kwestiami zabezpieczenia.

Portfel Pożarowo będzie finansowany przez mBank, jednego z najbardziej aktywnych kredytodawców na rynku energii odnawialnej. Afcon Renewable Energy to wiodący deweloper odnawialnych źródeł energii z siedzibą w Izraelu.

Zespołem mBanku zarządzał Tomasz Groyecki, a w jego skład wchodzili Jacek Zwierzchowski i Mateusz Mańkowski.

Tomasz Rogalski (prowadzący praktykę energetyczną Norton Rose Fulbright w Warszawie i współprowadzący transakcję) skomentował:

Bardzo się cieszymy, że wspieraliśmy mBank przy finansowaniu portfela PV Pożarowo, czyli pierwszej inwestycji Afcon Renewable Energy na szybko rozwijającym się polskim rynku energii odnawialnej. Jest to jedna z dużych transakcji finansowania projektów inwestycyjnych obsługiwanych przez warszawskie biuro kancelarii w ciągu ostatnich kilku miesięcy, która świadczy o naszych umiejętnościach z zakresu finansowania inwestycji, analizy due diligence i kwestii regulacyjnych w transakcjach finansowania aktywów OZE w Polsce.

Materiał kancelarii Norton Rose Fulbright