Wiosenne wzmocnienia w Zespole Prawnego Doradztwa Transakcyjnego w ALTO

368
Od lewej: Jędrzej Besztak, Aleksandra Traczuk, Rafał Kozłowski, Ewa Michalska, Szymon Tyniec

Ciągle rosnące zapotrzebowanie na kompleksowe usługi obejmujące zarówno prawne, jak i podatkowe doradztwo transakcyjne, powoduje, że coraz liczniejsze stają się zespoły obsługujące w kancelariach tego rodzaju projekty.

W odpowiedzi na rynkowe potrzeby, w siłę rośnie także Zespół Prawnego Doradztwa Transakcyjnego w ALTO.

Team kierowany przez mec. Rafała Kozłowskiego (counsel, radca prawny) liczy już pięć osób, a w jego skład wchodzą Szymon Tyniec (associate, adwokat), Jędrzej Besztak (associate ), Ewa Michalska (junior associate, aplikant adwokacka) oraz Aleksandra Traczuk (paralegal ).

– Nasz zespół tworzą ludzie, którzy zdobyli wartościowe doświadczenia zarówno w międzynarodowych, jak i w renomowanych polskich kancelariach. Na naszych ścieżkach zawodowych wspieraliśmy klientów w prestiżowych transakcjach M&A/PE, podczas fundrising’ów od polskich i zagranicznych funduszy venture capital, jak również przy zróżnicowanych projektach korporacyjnych. Łącząc nasze unikalne kompetencje tworzymy zespół do zadań specjalnych –  mówi Rafał Kozłowski, prowadzący Zespół Prawnego Doradztwa Transakcyjnego w ALTO.

Rafał rozpoczął budowę zespołu transakcyjnego w ALTO ok. 2,5 roku temu. Wcześniej pracował w Berlinie z międzynarodowymi funduszami VC/PE oraz na polskim rynku M&A. Doradzał klientom z różnych sektorów gospodarki i z różnych zakątków świata. Od Meksyku, przez kraje anglosaskie oraz europejskie, po Singapur. Od branży spożywczej, po fintech. Rozległa wiedza i doświadczenia Rafała pozwalają mu poszukiwać najlepszych rozwiązań kierując się zasadą myślenia out of the box.

Szymon zajmuje się doradztwem transakcyjnym, w szczególności współpracując z inwestorami na rynku venture capital. Prowadzi także kluczowe projekty dla startup’ów, w tym wdraża z nimi programy akcjonariatu pracowniczego (ESOP). Wcześniej doradzał klientom operującym na rynku nowych technologii, ale także tym działającym w tradycyjnych branżach, takich jak np. gospodarka odpadami. Dla Szymona nie ma rzeczy niemożliwych, a co najwyżej takie, nad którymi trzeba chwilę dłużej popracować.

Jędrzej dołączył do nas stosunkowo niedawno z kancelarii Gessel, gdzie pracował przy największych transakcjach M&A z pierwszych stron prasy biznesowej. Teraz przenosi te doświadczenia na różnorakie projekty transakcyjne, zarówno duże, jak i mniejsze. Niekiedy mniejszy ticket  inwestycyjny bywa większym wyzwaniem, ale Jędrzej doskonale potrafi zapanować nad sytuacją.

Ewa w ALTO jest już od ponad dwóch lat i od początku z dużym zaangażowaniem zajmowała się projektami korporacyjnymi oraz transakcjami fuzji i przejęć. Stanowi to zresztą kontynuację jej ścieżki zawodowej rozpoczętej w White & Case. Skrupulatność Ewy niweluje ryzyko błędów, a jej ponadprzeciętna staranność, wykazywana nie tylko przy licznych procesach due diligence, sprawia, że na zamknięcie transakcji wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Skład zespołu uzupełnia Aleksandra, która wspiera pozostałych członków zespołu przy różnorodnych projektach. Aleksandra nie lubi nudy, a nowe wyzwania podejmuje w mgnieniu oka. Chyba nie ma drugiej osoby, która częściej używałaby sformułowania „w czym wam mogę dziś pomóc?”.

– Nasz zespół dynamicznie się rozwija, realizując projekty mid market M&A, mezzanine, jak również te na rynku VC. Mając w ALTO czołowych na polskim rynku specjalistów od funduszy oraz podatków podejmujemy nowatorskie projekty świadcząc usługi na zasadzie one stop shop. Klienci doceniają takie holistyczne podejście do stawianych zagadnień i tak np., w ramach usługi ALTO360VC, fundusze VC otrzymują serwis uwzględniający kompetencje transakcyjną, regulacyjną i podatkową. Ogromnie się cieszymy, że darzą nas tak dużym zaufaniem, co bezpośrednio przekłada się na ciągle rosnącą liczbę realizowanych projektów. Rozwój zespołu jest w tym przypadku naturalną konsekwencją rozwoju biznesu. – dodaje Rafał Kozłowski.

***

ALTO zapewnia swoim klientom kompleksowe wsparcie związane z obsługą prawną biznesu. Świadczymy doradztwo korporacyjne we wszystkich fazach związanych z prowadzeniem biznesu – w zakresie zagadnień związanych z rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej, związanych z organizacją i bieżącym funkcjonowaniem spółek handlowych i innych podmiotów gospodarczych, a także związanych z unicestwieniem bytu prawnego podmiotów gospodarczych. Doradzamy w kwestiach dotyczących bieżącej działalności podmiotów gospodarczych, w tym w zakresie odpowiedzialności członków zarządu spółek, członków innych organów spółek oraz innych osób zaangażowanych w działalność spółki handlowej. Świadczymy doradztwo prawne w procesach reorganizacyjnych spółek, tj. łączenia spółek, przekształcenia (transformacji) oraz podziału spółek. Pomagamy w zidentyfikowaniu ryzyk prawnych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, w tym przeprowadzamy analizę prawną (due diligence) podmiotów gospodarczych oraz proponujemy rozwiązania ograniczające te ryzyka.

ALTO wspiera również najbardziej wymagających klientów świadcząc kompleksowe usługi prawne dla sektora tzw. Private Clients. Nasi klienci mogą liczyć na kompleksową obsługę w kwestiach prawnych, regulacyjnych, jak też podatkowych i księgowych.

Materiał kancelarii ALTO Legal