Lawspective – biznes z perspektywy prawa

364

W myśl zasady, że duży może więcej, dwie kancelarie z wieloletnim doświadczeniem postanowiły połączyć swoje siły i wyjść z nowatorską ofertą obsługi do klientów biznesowych. Od ponad roku działają w Warszawie i Poznaniu – w tym czasie ich działalność znacząco się rozwinęła. I nie zamierzają spoczywać na laurach!

Filozofię działania kancelarii udało się zawrzeć w jej nazwie.

– Patrzymy na firmy naszych klientów z perspektywy prawa, nie zapominając jednocześnie  o aspektach biznesowych – mówi Paweł Litwiński, radca prawny, wspólnik zarządzający Lawspective. – Działamy na rynku od ponad 15 lat. Znając realia prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce wypracowujemy rozwiązania prawne, które uwzględniają kontekst branży i potrzeby rynku, na którym działają nasi klienci – dodaje.

Połączyli nas klienci  

Obsługa dużego klienta z branży finansowej okazała się początkiem współpracy kancelarii z Warszawy i Poznania. Jedną z głównych specjalizacji Lawspective jest obsługa instytucji bankowych, finansowych i faktoringowych. Zespół składający się obecnie z około 40 prawników posiada unikalne doświadczenia i dogłębną wiedzę o tym, jak funkcjonują instytucje finansowe i jakich usług prawnych potrzebują.

– Od lat stale doradzamy przy bieżącej obsłudze instytucji finansowych (banków, spółek faktoringowych, domów maklerskich, funduszy inwestycyjnych). Na swoim koncie mamy doradztwo transakcyjne i złożone projekty regulacyjne dla tej branży – wskazuje Marianna Valirakis-Wołyńska, radca prawny, wspólnik zarządzający Lawspective.

Nie tylko finanse

Lawspective działa na rzecz klientów z całej Polski. To kancelaria, którą tworzą ludzie o szerokich kompetencjach praktycznych, wiedzy i zaangażowaniu w rozwiązywanie problemów prawnych. Pozwoliło to zbudować firmie silną pozycję w segmencie obsługi przedsiębiorców nie tylko z sektora finansowego, ale także firm rodzinnych z branży produkcyjnej, spożywczej, deweloperskiej i innych. Ponadto kancelaria wypracowała kompetencje w branżach uznawanych za raczej niszowe, w szczególności sportowej i marketingu sportowego, wspierając przez lata transakcje sprzedaży praw medialnych do największych wydarzeń sportowych, negocjując i przygotowując duże umowy sponsoringu czy pomagając wybitnym sportowcom.

Dobre relacje i wczesne reagowanie

W kontaktach z naszymi klientami kancelaria stawia na indywidualne podejście i mocno koncentruje się na potrzebach obsługiwanych firm. Klienci cenią Lawspective za aktywne podejście do obsługi prawnej –  umiejętność odpowiednio wczesnej identyfikacji ryzyka i opracowania skutecznych mechanizmów eliminujących zagrożenia. Prawnicy z Lawspective rekomendują najlepsze rozwiązania, dzięki którym ich klienci podejmują trafne decyzje. Jak zapewniają, są dumni słysząc, że w istotny sposób przyczyniają się do sukcesów przedsiębiorców, których mają zaszczyt i przyjemność wspierać.

***

O Lawspective

Kancelarię Lawspective Litwiński Valirakis Radcowie Prawni Sp. k. tworzy zespół około 40 doświadczonych prawników, którzy działają na terenie całej Polski. Biura są zlokalizowane w dwóch ważnych centrach biznesowych – w Warszawie i Poznaniu.

Mocną stroną kancelarii Lawspective są jej specjalizacje: bankowość (w tym sprawy CHF)/finansowanie/faktoring, spory/arbitraż/mediacje, prawo sportowe, private client/doradztwo strategiczne/sukcesja, prawo pracy, prawo spółek/fuzje i przejęcia (M&A), firmy rodzinne.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

Materiał kancelarii Lawspective