Dziesięć lat w Polsce i 20 lat w regionie CEE

134

Rok 2021 jest dla kancelarii Peterka & Partners wyjątkowym czasem. Właśnie teraz firma obchodzi 20. rocznicę istnienia w regionie CEE oraz okrągły jubileusz (10 lat) działalności kancelarii w Polsce. Przez ostatnie lata warszawska kancelaria sukcesywnie rozrastała się osiągając po dekadzie obecności na rynku status rozpoznawalnej firmy z ugruntowaną pozycją. Po dziesięciu latach biuro w Polsce zatrudnia ponad 20 ekspertów z dziedziny prawa oraz doradców podatkowych, a cała kancelaria Peterka & Partners ponad 150. Prawnicy kancelarii świadczą usługi prawne w dziewięciu jurysdykcjach na terenie Europy Środkowo-Wschodniej tj. w Czechach, Rosji, Rumunii, Bułgarii, na Słowacji, Węgrzech, Białorusi, Ukrainie oraz w Polsce.

Unikatowość i integracja

Pomimo, że biuro w Polsce zostało otwarte jako siódme w kolejności, to dzisiaj jest drugim co do wielkości w grupie Peterka & Partners. Kancelaria weszła na rynek polski z gotowym systemem zintegrowanej obsługi prawnej, wyspecjalizowanej w regionie CEE. 

Okrągłe jubileusze to przede wszystkim okazja do refleksji. Do świętowania sukcesów i przypomnienia sobie początków działania i rozwijania kancelarii. To, że znajdujemy się dziś w tym miejscu, to rezultat systematycznej, długoletniej pracy, powierzenia sterów odpowiedzialnym, doświadczonym liderom oraz unikatowego modelu, na którym oparta jest struktura kancelarii Peterka & Partners – mówi Ondrej Peterka, założyciel i partner zarządzający firmy – Biuro w Polsce otworzyliśmy z myślą o przedsiębiorstwach, które potrzebują solidnego partnera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, o zintegrowanej strukturze i koncepcji one stop shop. Moim celem było stworzenie takiej organizacji, która pomimo zmieniających się warunków rynkowych, gospodarczych i ekonomicznych będzie niezmiennie wspierać przedsiębiorców w ich rozwoju i ekspansji w regionie CEE oraz poza nim.

Dyrektorkami polskiego oddziału są Dorota Płoskowicz oraz Agnieszka Siwińska,, które odpowiadają za rozwój kancelarii Peterka & Partners w kraju.

– Przed dziesięcioma laty rozpoczynaliśmy działalność w Polsce z dwoma prawnikami, dziś warszawski zespół naszego biura liczy ponad 20 wyspecjalizowanych prawników. Do grona naszych klientów należą międzynarodowe korporacje, globalni liderzy w swoich branżach oraz przedsiębiorstwa wywodzące się z Europy Środkowo-Wschodniej – mówi mecenas Dorota Płoskowicz.

Ugruntowana pozycja na rynku

Każdego roku, warszawski oddział jest wyróżniany w międzynarodowych, branżowych zestawieniach. W tegorocznym rankingu IFLR 1000 polskie biuro Peterka & Partners zostało umieszczone w Tier 5 w kategorii M&A, powtarzając tym samym ubiegłoroczny sukces. Tę samą pozycję kancelaria otrzymała w rankingu sporządzanym przez The Legal 500 w kategorii Corporate and M&A. Nastomiast dział Litigation and Restructuring otrzymał nobilitację w rankingu Benchmark Litigation. Każde wyróżnienie jest ogromnym sukcesem, gdyż rynek usług prawnych w Polsce jest bardzo wymagający.

Z tego miejsca chciałabym gorąco podziękować wszystkim, którzy przez ostatnią dekadę przyczynili się do sukcesu naszej kancelarii oraz pracowali na jej obecną reputację. Pomimo zmieniających się warunków rynkowych, ekonomicznych i gospodarczych nie tylko urośliśmy, ale wyspecjalizowaliśmy się i rozwinęliśmy. To bez wątpienia wielkie osiągnięcie, które trzeba w tym miejscu podkreślić podsumowuje mecenas Agnieszka Siwińska.

Materiał kancelarii Peterka & Partners