Nowe kierownictwo w kancelarii Greenberg Traurig

547

Jolanta Nowakowska-Zimoch jest nowym partnerem zarządzającym warszawskiego biura kancelarii Greenberg Traurig, a Rafał Baranowski i Radomił Charzyński – jej zastępcami.

Kancelaria poinformowała o tych zmianach „Rynek Prawniczy” 13 września 2021 r.; były one zapowiedziane w czerwcu tegoż roku.

Kolegialny zespół zastąpił dotychczasowego partnera zarządzającego samodzielnie, Jarosława Grzesiaka, który przeszedł do Grupy Polsat, stałego klienta tej firmy prawniczej, i ma tam odpowiadać m.in. „za kwestie związane z obszarem nadzoru właścicielskiego”, jak ogłosiła ta firma w komunikacie prasowym.

„Zdecydowaliśmy się na kolegialny model zarządzania, który pomoże nam skutecznie zmierzyć się z wyzwaniami dynamicznie zmieniającego się świata biznesowego i prawniczego, i w dalszym ciągu zapewniać naszym klientom najwyższą jakość usług” – oświadczyła w komunikacie prasowym Jolanta Nowakowska-Zimoch, która nadal kieruje także praktyką nieruchomości w Greenberg Traurig.

W związku ze zmianami w kierownictwie spółka komandytowa prowadząca kancelarię zmieniła nazwę z Greenberg Traurig Grzesiak na Greenberg Traurig Nowakowska-Zimoch Wysokiński.

Amerykańska kancelaria Greenberg Traurig działa w Polsce od 2012 r., kiedy przejęła tu zespół prawników kancelarii Dewey & LeBoeuf.

Według tegorocznego rankingu kancelarii dziennika „Rzeczpospolita”, jej warszawski zespół liczy 92 prawników, w tym 67 adwokatów i radców prawnych. Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, w 2020 r. kancelaria osiągnęła przychód z działalności w kwocie 95,1 mln zł.

Jolanta Nowakowska-Zimoch specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości oraz finansowaniu projektów inwestycyjnych. Doradza przy tworzeniu struktur transakcji, zakupach i sprzedaży nieruchomości biurowych, logistycznych, handlowych, przygotowaniu procesów inwestycyjnych, a także negocjowaniu i sporządzaniu umów o roboty budowlane, umów o realizację inwestycji. Pracowała dla firm deweloperskich, banków finansujących inwestycje, funduszy inwestycyjnych.

W Greenberg Traurig pracuje od czterech lat. Przeniosła się tam w gronie 11 prawniczek praktyki real estate kancelarii Hogan Lovells, której prawniczką, jak również jej poprzedniczki, Lovells, była przez prawie 17 lat, zajmując stanowisko partnera kierującego praktyką nieruchomości. Przedtem przez prawie 2,5 roku pracowała w kancelarii CMS.

Jest adwokatem od 1985 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1980).

Rafał Baranowski specjalizuje się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, private equity, w zagadnieniach z zakresu prawa korporacyjnego i prawa energetycznego, w tym w obsłudze firm z sektora ropy i gazu. Pracował dla funduszy private equity, spółek państwowych i prywatnych, m.in. z branż biotechnologicznej, telekomunikacyjnej, dóbr konsumpcyjnych, medialnej, paliwowej i obronnej.

W Greenberg Traurig pracuje od ponad ośmiu lat. Wcześniej przez sześć lat był prawnikiem kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Przedtem przez 5,5 roku pracował w kancelarii BSJP.

Jest radcą prawnym od 2011 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Śląskim (2002).

Radomił Charzyński specjalizuje się w prawie nieruchomości i obsłudze transakcji nabywania aktywów, finansowania nieruchomości oraz projektów inwestycyjnych. Pracował dla firm deweloperskich, funduszy oraz banków.

W Greenberg Traurig pracuje od prawie 6,5 roku. Wcześniej przez pięć lat był prawnikiem kancelarii Allen & Overy. Przedtem dwa lata pracował w kancelarii SSW i tyle samo kierował działem prawnym w firmie ECE Projectmanagement Polska zarządzającej galeriami handlowymi.

Jest radcą prawnym od 2002 r. i niemieckim adwokatem od 1998 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie w Getyndze (Niemcy – 1997).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl