Kancelaria do obsługi rynku nieruchomości przyjęła kolejne prawniczki rozszerzając nazwę

789

Anna Brzoza-Ostrowska, Agata Biernadska i Izabela Kultys są od maja 2021 r. prawniczkami kancelarii, która do tego czasu działała pod nazwą SKJ Szybkowski Kuźma Jeleń. Ponieważ Anna Brzoza-Ostrowska została wspólniczką spółki jawnej i partnerem w firmie, zmieniła ona nazwę na SKJB Szybkowski Kuźma Jeleń Brzoza-Ostrowska.

„Dołączenie do grona wspólników tak doświadczonej prawniczki jak Anna Brzoza-Ostrowska to kolejny ważny krok w strategii naszego rozwoju i umacniania pozycji wyspecjalizowanej kancelarii prawnej sektora nieruchomości” – czytamy na jej witrynie internetowej.

(www.linkedin.com)

Anna Brzoza-Ostrowska specjalizuje się w obsłudze transakcji nabywania, sprzedaży, wynajmu nieruchomości logistycznych, biurowych i handlowych, realizacji projektów deweloperskich, procesów inwestycyjnych, zwłaszcza dotyczących powierzchni magazynowych i biurowych. Doradza w sprawach związanych z zarządzaniem aktywami nieruchomościowymi. Pracowała dla funduszy real estate, firm deweloperskich na rynku magazynowym, inwestorów.

Wcześniej przez osiem lat pracowała w kancelarii CMS, w której ostatnio była partnerem.

Jest radcą prawnym od 2008 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2002).

(www.linkedin.com)

Agata Biernadska została przyjęta do SKJB na stanowisko senior associate. Zajmuje się negocjowaniem umów najmu i sprzedaży, prowadzeniem badań stanu prawnego nieruchomości oraz zagadnieniami z zakresu prawa spółek handlowych. Doradzała deweloperom magazynowym, najemcom powierzchni biurowych.

Wcześniej przez rok pracowała w  kancelarii Łaszczuk i Wspólnicy. Przedtem przez 6,5 roku była prawniczką kancelarii CMS.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim (2011).

(www.linkedin.com)

Izabela Kultys została przyjęta do SKJB na stanowisko senior associate. Doradza przy transakcjach nabycia, sprzedaży oraz najmu nieruchomości, w transakcjach typu joint venture. Przeprowadza badania due diligence. Przygotowuje dokumentację umów.

Wcześniej przez cztery lata pracowała w kancelarii CMS. Jest radcą prawnym.

Kancelaria działa w Warszawie od czerwca 2017 r. Założyli ją Wojciech Szybkowski, Agnieszka Kuźma i Anna Jeleń, byli prawnicy działu real estate warszawskiego biura kancelarii CMS. Firma specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości, ale rozwija też inne kompetencje. Na witrynie internetowej wymienia następujące specjalizacje: zbywanie i nabywanie nieruchomości; procesy inwestycyjne i inwestycje typu greenfield; finansowanie dłużne i z kapitału właścicielskiego; komercjalizacja nieruchomości i zarządzanie nimi; kontrakty budowlane; prawo ochrony środowiska; prawo kontraktów; fuzje i przejęcia oraz prawo spółek; prawo pracy; restrukturyzacja i upadłość; postępowania sądowe, arbitrażowe i administracyjne; zamówienia publiczne.

Ze strony www wynika, iż zespół kancelarii liczy obecnie piętnaścioro prawników i dwoje studentów prawa, tzw. paralegals.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl