Noerr kancelarią roku w konkursie portalu o rynku nieruchomości

277
Nagrodę odebrał Radosław Biedecki, partner zarządzający polskim biurem Noerr (fot. Prime Property Prize 2021)

Jak dowiedział się „Rynek Prawniczy”, kancelaria Noerr zwyciężyła w konkursie-plebiscycie na najlepszą firmę prawniczą w obsłudze rynku nieruchomości w 2021 r.

W kategorii „Kancelaria Roku” konkursu Prime Property Prize 2021, zorganizowanego przez redakcję internetowych portali „Propertynews” i „Propertydesign”, nominowane były ponadto kancelarie Dentons; Greenberg Traurig; Konieczny Wierzbicki z Krakowa; Linklaters.

Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu była kancelaria Dentons, tej sprzed dwóch lat –  Baker McKenzie, a tej sprzed trzech – także Dentons.

Konkurs rozstrzygnięto 2 września 2021 r. podczas gali zorganizowanej w warszawskim hotelu Sheraton na zakończenie pierwszego dnia Property Forum 2021 – największej konferencji branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. W dziesiątej edycji plebiscytu, który ma wyłaniać „firmy oraz projekty, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży”, po raz czwarty wybierano laureata spośród firm prawniczych wyspecjalizowanych w obsłudze krajowego rynku commercial real estate.

W kategorii „Kancelaria Roku” nagroda jest przyznawana „kancelariom wyspecjalizowanym w obsłudze podmiotów działających na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, których zespoły swoją wiedzą oraz postawą realizują najwyższe standardy świadczenia usług prawnych na tym rynku i wnoszą wybitny wkład do praktyki prawniczej”.

W sumie w konkursie było 14 kategorii, m.in. „Człowiek Roku”, „Najemca Roku”,  „Deweloper Roku”, „Zielony Budynek”, „Doradca Roku”, „Inwestycja Roku” (oddzielnie dla handlu, biur, magazynów i hoteli).

Zgodnie z regulaminem konkursu, każdy z członków Forum Ekspertów przesyłał pięć propozycji nominacji w poszczególnych kategoriach wraz z krótkim uzasadnieniem. Nominacje mogli przesyłać też czytelnicy portali. Na podstawie otrzymanych propozycji redakcja utworzyła listę Top 5 dla każdej kategorii. Listy nominowanych opublikowano w portalach „Propertynews” oraz „Propertydesign”. Na nominowanych głosowali eksperci oraz równocześnie czytelnicy obu portali. Zwycięzcy zostali wyłonieni po zliczeniu punktów wynikających z otrzymanych głosów ekspertów (każdy to 10 pkt.) i czytelników portali (każdy głos/klik internauty to 1 pkt.) – decydowała suma punktów.

Organizatorem Prime Property Prize 2021 była Grupa PTWP – wydawca portali „Propertynews” i „Propertydesign” , organizator konferencji Property Forum 2021.

Tutaj omówienie wyników konkursu z 2020 roku

Tu omówienie wyników konkursu z 2019 roku

Tu omówienie wyników konkursu z 2018 roku

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl