Kancelaria NGL Legal zrekrutowała ostatnio czwórkę prawników i doradcę podatkowego

650

Przemysław Tacij, Mateusz Walczak, Katarzyna Rzewuska, Aleksandra Nowak i Katarzyna Mazan są nowymi członkami zespołu kancelarii NGL Legal – poinformowała „Rynek Prawniczy” ta firma.

(www.linkedin.com)

Przemysław Tacij został we wrześniu 2021 r. przyjęty do praktyki sporów sądowych i arbitrażowych na stanowisko counsel – po pięciomiesięcznym okresie współpracy z kancelarią jako of counsel.

Specjalizuje się w sporach – doradza na etapie przesądowym i reprezentuje strony w postępowaniach sądowych i arbitrażowych, w sprawach gospodarczych wynikających z umów handlowych i prawa spółek, dotyczących umów o roboty budowlane, umów dostawy, umów agencyjnych, umów ochrony ubezpieczeniowej.

Wcześniej przez 9,5 roku pracował w kancelarii Hogan Lovells.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2012).

(www.linkedin.com)

Mateusz Walczak został przyjęty do praktyki prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć na stanowisko senior associate. Specjalizuje się w obsłudze krajowych i transgranicznych transakcji M&A, w tym z udziałem funduszy private equity, venture capital, inwestorów strategicznych. Tworzył i negocjował umowy joint venture, umowy wspólników i umowy inwestycyjne. Doradzał przy reorganizacjach grup kapitałowych.

Wcześniej przez ponad 2,5 roku pracował w kancelarii Crido Legal, a przez ponad rok w  SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.   

Jest radcą prawnym od 2020 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2016).

(www.linkedin.com)

Katarzyna Mazan została we wrześniu 2021 r. przyjęta do praktyki podatkowej (NGL Tax) na stanowisko senior consultant. Specjalizuje się w doradztwie z zakresu VAT oraz tax compliance. Realizowała przeglądy podatkowe i tax due diligence. Doradzała w kwestiach podatku od nieruchomości, od osób prawnych. Przygotowuje pism procesowe i opinie w sprawach podatków.

Wcześniej przez prawie 2,5 roku pracowała w firmie doradczej Rödl & Partner, a pół roku w firmie konsultingowej PwC.

Jest doradcą podatkowym, absolwentką studiów na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (2018).

(www.linkedin.com)

Katarzyna Rzewuska została we wrześniu 2021 r. przyjęta do praktyki prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć jako associate. Specjalizuje się w obsłudze transakcji finansowania dłużnego, transakcji share Deal, asset deal, restrukturyzacji zadłużenia, przekształceń, połączeń  i podziałów spółek. Doradza w zakresie bieżącej obsługi spółek, prowadzi analizy due diligence.

Wcześniej przez dwa lata pracowała w kancelarii SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy a przez 4,5 roku w kancelarii Bieniak Smołuch Wielhorski Wojnar i Wspólnicy.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (2017).

Aleksandra Nowak została we wrześniu 2021 r. przyjęta do praktyki energetycznej jako junior associate. Zajmuje się prawem energetycznym, w tym regulacjami odnawialnych źródeł energii oraz przepisami prawa ochrony środowiska, prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego regulującymi proces inwestycyjny.

Jest aplikantką radcowską, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2019). 

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl