DLA Piper przejęła z Bird & Bird doświadczoną prawniczkę PPP

497

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Magdalena Zabłocka-Foulkes jest od września 2021 r. prawniczką kancelarii DLA Piper. Przeszła z kancelarii Bird & Bird.

Magdalena Zabłocka-Foulkes w warszawskim biurze DLA Piper zajmuje stanowisko counsela, takie samo, jakie zajmowała w Bird & BirdSpecjalizuje się w obsłudze przedsięwzięć infrastrukturalnych z zakresu usług publicznych (gospodarka odpadami, energetyka, drogi publiczne, lotnisko) realizowanych w formułach partnerstwa publiczno-prywatnego, koncesji i innych formach współpracy sektora publicznego i prywatnego. Doradza przy składaniu ofert, przygotowaniu struktury projektu PPP, negocjowaniu umowy. Zajmuje się także zagadnieniami z dziedzin gospodarki komunalnej i finansów publicznych, w których doradza jednostkom samorządu terytorialnego.

Wcześniej przez ponad dwa lata była prawniczką kancelarii Bird & Bird. Przedtem przez 11 lat pracowała w praktyce energetyki i infrastruktury kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Przez trzy lata była prawniczką w kancelarii Baker & McKenzie. Przez dwie kadencje w latach 1998-2006 była radną rady warszawskiej dzielnicy Bielany z ramienia Platformy Obywatelskiej, w tym w drugiej kadencji wiceprzewodniczącą rady. W tym okresie przez dwa lata była zastępcą dyrektora departamentu legislacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Jest radcą prawnym od 2008 r., absolwentką studiów prawniczych Uniwersytetu Warszawskiego (2001).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl