Kwartet kancelarii w kanadyjskiej inwestycji magazynowej

309
(www.7rsa.pl)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelarie Dentons i Baker McKenzie doradzały kanadyjskiej firmie Bentall Green Oak przy zakupie w Polsce trzech budynków parku logistycznego od firmy7R, której doradzała kancelaria Wolf Theiss. Transakcję sfinansował kredytem ING Bank Śląski, któremu doradzała kancelaria DLA Piper.

W maju 2021 r. inwestująca i zarządzająca nieruchomościami kanadyjska firma Bentall Green Oak nabyła za nieujawnioną kwotę trzy budynki parku logistycznego 7R Park Tczew położonego na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, od firmy deweloperskiej 7R.

Dwa magazyny są już wybudowane (razem 39 tys. mkw. powierzchni, wynajmują je firmy InPost i Polomarket), trzeci (10 tys. mkw.) jest w budowie, (w formule Development Management Agreement) i ma zostanie ukończony do końca 2021 r.

Była to pierwsza inwestycja Bentall Green Oak w Polsce i 46. przejęcie logistyczne w Europie w tym roku. Od 2015 r. ta kanadyjska firma nabyła lub wybudowała ponad 150 europejskich aktywów logistycznych o powierzchni 5,1 mln mkw. Globalnie ma w zarządzaniu nieruchomości biurowe, przemysłowe, mieszkaniowe, handlowe i hotelowe w imieniu ponad 750 klientów instytucjonalnych, warte 69 mld dolarów

Firma powstała w 2019 r. z połączenia firm Bentall Kennedy i Green Oak wartego 47 mld dolarów.

Jest częścią SLC Management, firmy zarządzania aktywami należącej do Sun Life Financial Inc., kanadyjskiej firmy usług finansowych, znanej przede wszystkim jako firma ubezpieczeń na życie, jedna z największych i najstarszych na świecie.

7R jest polską firmą deweloperską specjalizującą się w budynkach magazynowych i przemysłowych. Działa od 2009 r., a jej portfolio obejmuje duże parki logistyczne dla wielu najemców, obiekty typu build-to-suit oraz miejskie magazyny small business unit tworzące sieć 7R City Flex Last Mile Logistics. Wśród najemców 7R są firmy m.in. z branż logistyki, e-commerce, retail, lekkiej produkcji.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że Bentall Green Oak przy transakcji i jej sfinansowaniu doradzała kancelaria Dentons, która podała na swojej witrynie internetowej, że obsługę nadzorował partner Piotr Szafarz kierujący zespołem nieruchomości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, a  wykonywali senior associate Olga Ziegler, associates Maciej Roman, Joanna Popławska, Paulina Horodeńska-Wieczorek z zespołu prawa nieruchomości. W kwestiach finansowania inwestycji doradzali partner Piotr Nerwińskisenior associate Anna Hergottová, associate Jan Zaremba z zespołu bankowości i finansów.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że Bentall Green Oak w kwestiach podatkowych doradzała kancelaria

Baker McKenzie, która podała w Internecie, że obsługą kierowała partner Katarzyna Kopczewska, a wykonywali ją Michał Maj i Michał Nocoń z praktyki podatkowej

„Rynek Prawniczy” ustalił, że 7R doradzała kancelaria Wolf Theiss.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że doradcą ING Bank Śląskiego była kancelaria DLA Piper.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl