Dwoje nowych wspólników w warszawskiej spółce kancelarii Baker McKenzie

691

Weronika Achramowicz i Marcin Fijałkowski są od 1 lipca 2021 r. wspólnikami spółki komandytowej Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy prowadzącej biuro tej międzynarodowej firmy prawniczej w Warszawie – poinformowała kancelaria „Rynek Prawniczy”.

Zmiany w umowie spółki dotyczące nowych wspólników-komplementariuszy wpisano do Krajowego Rejestru Sądowego 21 lipca 2021 r.

Weronika Achramowicz współkieruje w kancelarii praktyką fuzji i przejęć i kieruje praktyką prawa handlowego. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym i handlowym oraz w obsłudze transakcji fuzji i przejęć/ private equity. Doradza również w sprawach inwestycji, restrukturyzacji i ładu korporacyjnego (corporate governance). Jest też ekspertem w zakresie regulacji gier hazardowych (kasyna, automaty, zakłady, loterie).

W Baker McKenzie pracuje od 16,5 roku, od pięciu jest partnerem.

Jest radcą prawnym i absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2003).

Marcin Fijałkowski kieruje w kancelarii praktyką własności intelektualnej. Zajmuje się sprawami związanymi ze znakami towarowymi, patentami, wzorami przemysłowymi, prawami autorskimi i prawem nieuczciwej konkurencji. Reprezentuje strony przed sądami cywilnymi i administracyjnymi, Urzędem Patentowym RP, Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej i polskim sądem arbitrażowym ds. domen internetowych. Obsługuje portfele własności intelektualnej firm z branż m.in. farmaceutycznej, tytoniowej i konsumpcyjnej.

W Baker McKenzie pracuje od 14 lat, od dziewięciu jest partnerem. Wcześniej przez ponad 2,5 roku pracował w kancelarii patentowej Polservice.

Jest radcą prawnym i rzecznikiem patentowym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000) i ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (2001).

Spółka Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy ma obecnie siedmioro wspólników; oprócz dwojga nowych są to: Tomasz Krzyżowski, Sławomir Boruc, Piotr Rawski, Katarzyna Kopczewska, Łukasz Hejmej.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl