Była główna prawniczka telekomu prowadzi sprawy prawne w zarządzie kablówki

479

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Dominika Niewiadomska-Siniecka jest od czerwca 2021 r. w zarządzie telewizji kablowej UPC Polska, gdzie nadzoruje kwestie prawne i zagadnienia regulacyjne. Ostatnio pracowała jako główny prawnik w internetowym Aion Banku oraz w spółce Vodeno z branży usług technologiczno-finansowych. Wcześniej przez ponad dziewięć lat była dyrektorem działu prawnego i compliance w firmie P4 prowadzącej sieć telefonii komórkowej Play.

(www.linkedin.com)

Dominika Niewiadomska-Siniecka jako członek zarządu UPC Polska i dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych (Chief Legal & Regulatory Officer ) odpowiada „za obszar prawny i compliance oraz zgodność regulacyjną, dbając o relacje zewnętrzne i kształtowanie warunków dla zrównoważonego rozwoju”. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, finansowym, informatycznym, telekomunikacyjnym. Ma doświadczenie w obsłudze transakcji (M&A, IPO), w zagadnieniach regulacyjnych rynku telekomunikacyjnego. Jako prawnik firmowy zajmowała się identyfikacją kluczowych problemów i ryzyk prawnych oraz znajdywaniem odpowiedzi na nie z perspektywy prawnobiznesowej.

Wcześniej przez prawie 1,5 roku była prawnikiem w firmie fintech Vodeno (General Counsel/ Head of Compliance ), przedtem przez ponad rok – w cyfrowym Aion Banku (General Counsel ). Przez ponad 9,5 roku pracowała w firmie P4, w tym przez ponad osiem lat była dyrektorem działu prawnego (General Counsel ). Przez 1,5 roku była prawniczką kancelarii CMS Cameron McKenna, przez sześć – Beiten Burkhardt, przez rok – Clifford Chance.

Jest radcą prawnym, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2000).

UPC Polska to największy operator sieci kablowych i dostawca programu telewizyjnego, Internetu i telefonii stacjonarnej w Polsce, o zasięgu 3,65 mln gospodarstw domowych, z 1,53 mln klientów, którzy wykupili łącznie 3,27 mln usług. Właścicielem UPC Polska jest amerykańska firma Liberty Global, największy na świecie międzynarodowy dostawca telewizji kablowej i szerokopasmowego Internetu, działający w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Południowej i Karaibów.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl