Partner zarządzający Greenberg Traurig abdykuje, będzie doradzać w biznesie Zygmunta Solorza

1454

Jarosław Grzesiak, partner zarządzający warszawskiego biura kancelarii Greenberg Traurig, ustępuje ze stanowiska i przechodzi do Grupy Polsat, stałego klienta tej firmy prawniczej. W jego miejsce będzie nią zarządzać „triumwirat” z Jolantą Nowakowską-Zimoch, jako partnerem zarządzającym, i dwójką zastępców w osobach partnerów Rafała Baranowskiego i Radomiła Charzyńskiego. Jolanta Nowakowska-Zimoch ma nadal kierować praktyką nieruchomości kancelarii.

O tych zmianach 9 czerwca 2021 r. poinformowała „Rynek Prawniczy” kancelaria Greenberg Traurig.

Ponadto partner Andrzej Wysokiński kierujący praktyką bankowości i finansów uzupełni skład komplementariuszy spółki komandytowej prowadzącej kancelarię, a partner Agnieszka Stankiewicz  z praktyki nieruchomości obejmie przewodnictwo w „utworzonym komitecie strategicznym dla rynku” – głosi komunikat prasowy kancelarii.

Jarosław Grzesiak w Grupie Polsat będzie odpowiadał m.in. za kwestie związane z obszarem nadzoru właścicielskiego – głosi komunikat prasowy tej firmy.

Amerykańska kancelaria Greenberg Traurig działa w Polsce od 2012 r., kiedy przejęła tu zespół prawników kancelarii Dewey & LeBoeuf. Do Polski „ściągnęli” ją Jarosław Grzesiak wespół z Lejbem Fogelmanem (dziś starszy partner w kancelarii), który miał kontakty w amerykańskim biznesie prawniczym.

Firma zasłynęła w Polsce tym, że mocno zainwestowała w budowę znaczącej praktyki nieruchomości, przewidując boom na rynku real estate. Przejęła z innych kancelarii czołowych specjalistów od jego obsługi – Agnieszkę Stankiewicz z Norton Rose, Radomiła Charzyńskiego z Allen & Overy i Jolantę Nowakowską-Zimoch z Hogan Lovells. Przyszli oni do Greenberg Traurig ze swoimi współpracownikami oraz klientami, a zbudowana przez nich praktyka stała się jedną z silnych lokomotyw wzrostu przychodów. Jednak pandemia koronawirusa opustoszyła biurowce z pracowników, a galerie handlowe z klientów. Ich inwestorzy przerzucają więc zainteresowanie na magazyny i mieszkania do wynajęcia, lecz kontynuacja boomu staje pod znakiem zapytania. Stawia to wyzwanie przed nowym kierownictwem kancelarii, ale bez wątpienia ma ona zasoby kompetencyjne i finansowe, by mu sprostać.

Jarosław Grzesiak to uznany rankingowy prawnik transakcyjny, w 2018 r. wyróżniony w gronie czołowych prawników usługowych Trzeciej Rzeczypospolitej tytułem „Prawnika 30-lecia” przez Polski Związek Pracodawców Prawniczych i dziennik „Rzeczpospolita”. Po ukończeniu w 1990 r. studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim od 1991 r. pracował w amerykańskiej kancelarii Dewey Ballantine w Polsce. Był też dyrektorem działu prawnego w polskim oddziale firmy PepsiCo. Od 1999 r. kierował w Polsce kancelarią Dewey Ballantine, która od 2007 r. działała jako Dewey & LeBoeuf. Po jej głośnym upadku w Ameryce, w 2012 r. doprowadził do przejścia krajowego zespołu do nowej firmy, też amerykańskiej, Greenberg Traurig.

Specjalizował się w obsłudze transakcji na rynkach kapitałowych, emisji i ofert publicznych akcji oraz obligacji, fuzji i przejęć, private equity, a także restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstw. Doradzał przy wielkich i ważnych transakcjach w polskiej gospodarce. Jest adwokatem od 1995 r.

Jolanta Nowakowska-Zimoch to uznana rankingowa prawniczka real estate. Specjalizuje się w transakcjach na rynku nieruchomości oraz finansowaniu projektów inwestycyjnych. Doradza przy tworzeniu struktur transakcji, zakupach i sprzedaży nieruchomości biurowych, logistycznych, handlowych, przygotowaniu procesów inwestycyjnych, a także negocjowaniu i sporządzaniu umów o roboty budowlane, umów o realizację inwestycji. Pracowała dla firm deweloperskich, banków finansujących inwestycje, funduszy inwestycyjnych.

W Greenberg Traurig pracuje od ponad 3,5 roku. Wcześniej przez prawie 17 lat była prawniczką kancelarii Hogan Lovells i jej poprzedniczki Lovells, gdzie także zajmowała stanowisko partnera kierującego praktyką nieruchomości. Przedtem przez prawie 2,5 roku pracowała w kancelarii CMS.

Jest adwokatem od 1985 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1980).

Rafał Baranowski specjalizuje się w obsłudze transakcji fuzji i przejęć, private equity, w zagadnieniach z zakresu prawa korporacyjnego i prawa energetycznego, w tym w obsłudze firm z sektora ropy i gazu. Pracował dla funduszy private equity, spółek państwowych i prywatnych, m.in. z branż  biotechnologicznej, telekomunikacyjnej, dóbr konsumpcyjnych, medialnej, paliwowej i obronnej.

W Greenberg Traurig pracuje od prawie ośmiu lat. Wcześniej przez sześć lat był prawnikiem kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Przedtem przez 5,5 roku pracował w kancelarii BSJP.

Jest radcą prawnym od 2011 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Śląskim (2002).

Radomił Charzyński specjalizuje się w prawie nieruchomości i obsłudze transakcji nabywania aktywów, finansowania nieruchomości oraz projektów inwestycyjnych. Pracował dla firm deweloperskich, funduszy oraz banków.

W Greenberg Traurig pracuje od sześciu lat. Wcześniej przez pięć lat był prawnikiem kancelarii Allen & Overy. Przedtem dwa lata pracował w kancelarii SSW i tyle samo kierował działem prawnym w firmie  ECE Projectmanagement Polska zarządzającej galeriami handlowymi.

Jest radcą prawnym od 2002 r. i niemieckim adwokatem od 1998 r., absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie w Getyndze (Niemcy – 1997).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl