Znacząca figura na rynku liderem Deloitte Legal

1213

Tomasz Ostrowski jest od marca 2021 r. partnerem zarządzającym kancelarii Deloitte Legal – poinformowała 9 marca „Rynek Prawniczy” ta firma. Wcześniej był partnerem w kancelarii White & Case.

Objęcie fotela kierowniczego w Deloitte Legal przez Tomasza Ostrowskiego wieńczy kilkunastoosobowy transfer do tej kancelarii prawników bankowo-finansowych z White & Case zapoczątkowany w listopadzie 2020 r. Jest również realizacją ówczesnej zapowiedzi firmy o tym, że Tomasz Ostrowski w pierwszym kwartale 2021 r. obejmie nowo utworzone stanowisko partnera zarządzającego Deloitte Legal i „będzie rozwijać zakres jej usług i wzmacniać pozycję na rynku” wespół z partnerami Zbigniewem Korbą i Robertem Pasternakiem kierującymi dotychczas tą kancelarią. Według najnowszego komunikatu prasowego Deloitte Legal, jej nowy szef  „będzie realizować długofalową strategię rozwoju, która opiera się na doskonaleniu kompetencji w obszarze usług doradztwa prawnego dla bankowości i finansów oraz innych specjalizacji”.

Łukasz Madej, partner zarządzający działem doradztwa prawnego i podatkowego firmy Deloitte w Polsce, stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym, iż „wzmacnianie usług doradztwa prawnego jest kluczowym elementem jej długofalowej strategii”, a objęcie stanowiska partnera zarządzającego przez Tomasza Ostrowskiego „stanowi zakończenie kolejnego etapu jej realizacji”.

Tomasz Ostrowski specjalizuje się w doradztwie przy finansowaniu akwizycji, przedsięwzięć gospodarczych i transakcji na rynku nieruchomości, obejmujących m.in. hotele, obiekty handlowe, przemysłowe i magazynowe. Zajmuje się również kwestiami finansów korporacyjnych oraz restrukturyzacjami finansowymi w przedsiębiorstwach. Pracował dla banków, kredytobiorców, funduszy inwestycyjnych.

Przez ponad dziewięć lat był partnerem w White & Case kierując praktyką finansowania dłużnego. Przedtem przez dziewięć lat był prawnikiem w Clifford Chance.

Jest radcą prawnym od 2007 r., solicitorem angielsko-walijskim, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2002).

Tomasz Ostrowski kieruje także w Deloitte Legal praktyką bankowości i finansów, która tworzą m.in. byli prawnicy White & CaseAneta UrbanKatarzyna Jakubiak, Nicholas CoddingtonSylwia OpiatowskaMichał OleśMichał ZieniewskiMateusz ZawistowskiJerzy Oppeln-BronikowskiKatarzyna WadyckaAnna KasprzakAnna StawińskaKinga SmarduchTomasz Pawłowski oraz Mariusz Bujacz.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl