Zakotwiczony w Warszawie brytyjski prawnik przeszedł z CMS do Dentons

553

Mark Segall, brytyjski prawnik działający w Polsce, jest od 1 marca 2021 r. partnerem w kancelarii Dentons – poinformowała ta firma “Rynek Prawniczy”, który ustalił, iż przeniósł się on z warszawskiego biura brytyjskiej kancelarii CMS.

W Dentons zajmuje stanowisko partnera w praktyce bankowości i finansów, w zespole doradzającym przy projektach transgranicznych, w tym prowadzonych na podstawie przepisów prawa angielskiego –  podała kancelaria.

W CMS ostatnio jako partner kierował praktyką bankową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Wcześniej był szefem krajowej praktyki bankowo-finansowej w warszawskim biurze CMS, do czasu, gdy w połowie maja 2018 r. zakończył się transfer do tej firmy dziewięciorga prawniczek i prawników bankowo-finansowych z Dentons. Wówczas na jej czele stanął przybyły stamtąd partner Michał Mężykowski.

Mark Segall to brytyjski solicitor. Specjalizuje się w obsłudze różnorakich transakcji finansowania: przejęć, lewarowanego, strukturyzowanego, w tym handlu towarami oraz project finance, dotyczących m.in. infrastruktury, rolnictwa i logistyki. Doradzał firmom przy uzyskaniu kredytów konsorcjalnych. W rankingach prawniczych firmy Chambers & Partners wymieniany jest jako prawnik o randze i zasięgu środkowoeuropejskim.

W CMS pracował przez 10 lat, w biurach w Pradze i Warszawie. Przedtem przez 3,5 roku pracował w dziale bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej w londyńskim biurze włoskiego banku UniCredit, przez trzy lata był prawnikiem kancelarii Ashurst w Londynie, a przez ponad dwa lata – kancelarii Macfarlanes w Londynie.

Mateusz Toczyski, partner kierujący w Dentons praktyką bankowości i finansów w Polsce i w Europie, stwierdził, cytowany w komunikacie prasowym tej kancelarii, iż Mark Segall dołącza do „dużego i stale rozwijającego się zespołu, który przez rynek postrzegany jest jako hub realizujący i koordynujący wiodące projekty finansowania w regionie CEE”. Stwierdził, że ten transfer „świetnie wpasowuje się w naszą strategię skutecznego wspierania klientów działających na poziomie regionalnym i globalnym”.

Mark Segall, cytowany w komunikacie prasowym, ocenił, że do „ambitnego i prężny zespołu kancelarii Dentons”, wniesie “doświadczenie w obsłudze projektów w skali europejskiej”, a „skala działania i rozmach, jakie oferuje Dentons, ułatwiają komunikację ze współpracownikami i kontrahentami po obu stronach kanału La Manche”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl