Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy w telewizyjnym serialu o słynnej autorce piosenek

301
Magdalena Popławska w roli Agnieszki Osieckiej (fot.: materiały prasowe TVP)

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, kancelaria Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy wykonywała obsługę prawną serialu telewizyjnego „Osiecka”.

„Osiecka” to 13-odcinkowy biograficzny serial telewizyjny nakręcony w latach 2019-2020 i emitowany przez Telewizję Polską. Jego ostatni odcinek TVP 1 nadała 14 lutego 2021 r. Film opowiadający o życiu Agnieszki Osieckiej, znanej autorki tekstów bardzo popularnych piosenek, a także poetce, cieszył się sporym powodzeniem u widzów – każdy odcinek oglądało średnio ok. 2,5 mln osób. Poszczególne odcinki reżyserowali Michał Rosa i Robert Gliński. Tytułową role zagrały Eliza Rycembel (młoda Osiecka) i Magdalena Popławska.

Agnieszka Osiecka urodziła się w 1936 r., zmarła w wieku 61 lat na raka. Z wykształcenia była reżyserką filmowo-teatralną i dziennikarką, ale sławę i popularność przyniosły jej teksty napisane do przebojowych piosnek śpiewanych przez takich wykonawców jak m.in. Maryla Rodowicz, Skaldowie, Łucja Prus, Seweryn Krajewski, Czerwone Gitary, Ewa Bem, Edmund Fetting. W sumie stworzyła ich ok. 2 tys., ponadto wiersze, opowiadania.

„Rynek Prawniczy” ustalił, że kancelaria Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy obsługiwała od strony prawnej firmę Ochnik Entertainment, producenta realizującego serial. W napisach końcowych odcinków wymienieni są prawnicy Maciej Ślusarek i Maciej Kubiak oraz mowa jest także o „innych prawnikach kancelarii”.

Natomiast Telewizję Polska, czyli głównego producenta, obsługiwała jej radca prawny Jadwiga Żułnowska.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl