Transfer prawniczki z Greenberg Traurig do spółki, której ofertę publiczną obsługiwała

660

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Karolina Dunin-Wilczyńska jest od stycznia 2021 r. prawniczką w firmie People Can Fly. Opuściła kancelarię Greenberg Traurig, w której była partnerem lokalnym.

Objęła stanowisko senior legal & compliance counsel  w „departamencie odpowiedzialnym za nadzór prawny w grupie kapitałowej PCF Group” – poinformowała ta firma na swojej witrynie internetowej. Pracując w Greenberg Traurig „była odpowiedzialna za proces pierwszej oferty publicznej i debiut akcji PCF Group na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie” w grudniu 2020 r.

(www.linkedin.com)

Karolina Dunin-Wilczyńska ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Specjalizowała się w prawie rynku kapitałowego oraz prawie spółek handlowych. Doradzała m.in. przy przygotowywaniu i przeprowadzaniu pierwotnych i wtórnych ofert publicznych papierów wartościowych na rynku regulowanym oraz NewConnect, emisjach obligacji, w tym pierwszej w Polsce emisji zielonych obligacji korporacyjnych. Obsługiwała procesy połączeń i podziałów spółek, w tym banków.

Przedtem przez blisko 20 lat pracowała w warszawskim zespole kancelarii Greenberg Traurig oraz jej poprzedniczek – Dewey & LeBoeuf i Dewey Ballantine. Jest radcą prawnym.

− Dołączenie do zespołu PCF Group po ponad roku intensywnej pracy nad prospektem i ofertą publiczną akcji spółki, a wcześniej jej przekształceniem w spółkę akcyjną, stanowi nieoczekiwane zwieńczenie całego projektu realizowanego dla People Can Fly oraz daje szansę wzięcia udziału w nowym etapie rozwoju spółki już jako  publicznej. Jestem przekonana, że wraz z Piotrem Szelenbaumem, general counselem grupy, z którym doskonale się znamy z wcześniejszej wspólnej pracy, stworzymy zgrany zespół, który przyczyni się do realizacji ambitnych planów studia – stwierdziła Karolina Dunin-Wilczyńska, cytowana na witrynie internetowej firmy PCF.

Jak podaje Wikipedia, firmę  People Can Fly założyło w 2002 r. trzech polskich programistów. W 2012 r. kupił ją amerykański producent i wydawca gier komputerowych, firma Epic Games, w związku z czym od 2013 r. działała jako Epic Games Poland. W 2015 r. wróciła do swojej pierwotnej nazwy jako firma niezależna. W 2018 r. ogłosiła otwarcie dwóch nowych studiów, w Newcastle w Wielkiej Brytanii i w Rzeszowie, a w 2019 r. w Nowym Jorku.

People Can Fly jest producentem gier wideo i komputerowych, tzw. „strzelanek”. Ma na koncie takie gry jak „Painkiller”, „Bulletstorm”, „Gears of War”, „Fortnite” „Outriders”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl