Dyrektorka prawna zmieniła firmę obuwniczą na firmę gamingową

592

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Anna Atanasow od niedawna jest dyrektorką działu prawnego (Head of Legal ) w firmie gamingowej Huuuge Games. Przedtem była główną prawniczką (General Counsel ) w firmie CCC.

(www.linkedin.com)

Anna Atanasow ma 15 lat doświadczenia zawodowego. Wcześniej przez pięć lat pracowała w firmie CCC zajmującej się wyrobem i sprzedażą obuwia. Przedtem przez 1,5 roku była prawniczką kancelarii  Chajec, Don-Siemion & Żyto. Doradzała wówczas m.in. przy nabywaniu, dzierżawie i zagospodarowywaniu nieruchomości, badaniu ich stanu prawnego, przygotowaniu i negocjowaniu umów o roboty budowlane i umów deweloperskich, przy sporządzaniu i negocjowaniu umów najmu powierzchni w centrach handlowych.

Przez dwa lata pracowała w kancelarii PwC Legal, przez rok w MDDP, a także w kancelariach Domański Zakrzewski PalinkaMiller Canfield oraz w firmie doradczej KPMG.

Jest adwokatką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2005).

Firma Huuuge Games zarejestrowana w stanie Delaware, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, jest producentem i wydawcą gier on-line (internetowych) i free-to-play (darmowych) przeznaczonych przede wszystkim na urządzenia mobilne (smartfony i tablety). Na przełomie stycznia i lutego 2021 r. przeprowadziła pierwszą ofertę publiczną swoich akcji, której wartość wyniosła 1,67 mld zł. Była to największa oferta firmy z branży gier w historii Giełdy Papierów Wartościowych.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl