Prawnik transakcyjny przeszedł z SPCG na dyrektora prawnego w spółce gamingowej

533

Jak ustalił „Rynek Prawniczy”, Piotr Szelenbaum jest od listopada 2020 r. szefem działu prawnego (general counsel ) w firmie People Can Fly. Opuścił kancelarię SPCG T. Studnicki K. Płeszka Z. Ćwiąkalski J. Górski, w której był partnerem.

Jak oświadczył Sebastian Wojciechowski, prezes zarządu i większościowy akcjonariusz PCF Group, zatrudnienie na nowo utworzonym stanowisku tego „profesjonalisty z wieloletnim doświadczeniem” było wzmocnieniem zespołu firmy w strategicznym momencie rozwoju studia; w grudniu 2020 r. przeprowadziła ona publiczną ofertę akcji i weszła na giełdę.

Firma People Can Fly jest producentem gier wideo i komputerowych, tzw. „strzelanek”.

(www.linkedin.com)

Piotr Szelenbaum ma ponad 20 lat doświadczenia pracy w kancelariach. Specjalizował się wówczas w prawie spółek handlowych i prawie rynku kapitałowego, w obsłudze fuzji i przejęć oraz transakcji na rynkach kapitałowych. Doradzał przy nabywaniu pakietów akcji na giełdzie (w tym w ramach wezwań do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki publicznej), przy przygotowywaniu i przeprowadzaniu publicznych ofert papierów wartościowych.

Przedtem przez prawie cztery lata był partnerem w kancelarii SPCG. Przez cztery lata był partnerem w kancelarii White & Case, najpierw lokalnym, potem  międzynarodowym. Wcześniej był prawnikiem w warszawskim zespole kancelarii Greenberg Traurig oraz jej poprzedniczek – Dewey & LeBoeuf i Dewey Ballantine; w tej ostatniej pracował od 2002 r.

Jest radcą prawnym, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (1995).

Jak podaje Wikipedia, firmę  People Can Fly założyło w 2002 r. trzech polskich programistów. W 2012 r. kupił ją amerykański producent i wydawca gier komputerowych, firma Epic Games, w związku z czym od 2013 r. działała jako Epic Games Poland. W 2015 r. wróciła do swojej pierwotnej nazwy jako firma niezależna. W 2018 r. ogłosiła otwarcie dwóch nowych studiów, w Newcastle w Wielkiej Brytanii i w Rzeszowie, a w 2019 r. w Nowym Jorku.

Firma ma na koncie takie gry jak „Painkiller”, „Bulletstorm”, „Gears of War”, „Fortnite” „Outriders”.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl