DWF Poland w procesie pozyskania finansowania dla Enter Air

257
(www.enterair.pl)

Zespół prawników DWF Poland pełnił rolę doradcy prawnego Enter Air w procesie pozyskania finansowania w ramach programu Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. W rezultacie, spółka otrzymała finansowanie w wysokości 287 mln zł na pokrycie kosztów bieżącej działalności i zapewnienie stabilności finansowej w czasie pandemii Covid-19.

Zespołem prawników ze strony DWF Poland kierował Tomasz Kaczmarek, local partner. W skład zespołu weszli Rafał Woźniak, local partner, Krzysztof Kropidłowski, counsel, Mateusz Baszczyk, senior associate oraz Adrian Ziółkowski, junior associate. Nadzór oraz wsparcie strategiczne zapewnił Michał Pawłowski, partner zarządzający.

– Enter Air to doskonały przykład aktywnego i skutecznego  zarządzania biznesem w dobie pandemii. Uzyskanie wsparcia ze strony PFR jest tego najlepszym dowodem  – powiedział Tomasz Kaczmarek, local partner w DWF Poland.

– Cieszymy się, że w czasie tak niezwykle trudnym dla całej gospodarki mogliśmy wesprzeć Grupę Enter Air w uzyskaniu wsparcia w ramach programu Tarczy Finansowej PFR. Grupa Enter Air to nasz wieloletni partner, z którym współpracujemy od początku jego działalności i z radością obserwujemy jak dynamicznie się rozwija. Przyczynienie się do uzyskania tego finansowania to dla nas duża satysfakcja – dodał Michał Pawłowski, partner zarządzający w DWF Poland.

Enter Air, polska czarterowa linia lotnicza założona w 2009 roku, jest wiodącą firmą w sektorze lotniczym w Polsce i drugą co do wielkości linią lotniczą w regionie. Enter Air posiada siedem stałych baz operacyjnych w Europie oraz flotę 23 Boeingów 737 NG i dwóch Boeingów 737 MAX.

Materiał kancelarii DWF Poland