Sześć kancelarii i prawniczka z szansami na euronagrody Chambers & Partners

642

Na liście firm prawniczych nominowanych do nagród Chambers Europe Awards 2021 znalazło się sześć kancelarii działających w Polsce: Clifford ChanceCMS Cameron McKenna Nabarro OlswangDentonsWardyński i Wspólnicy, Greenberg Traurig i Rymarz Zdort. W porównaniu z nominacjami z 2020 r. nowe w tym gronie są dwie ostatnie.

Natomiast w konkursie Chambers Diversity & Inclusion Awards: Europe 2021 nominacje przypadły polskiemu biuru kancelarii Clifford Chance i prawniczce z Greenberg Traurig.  

Wydawnictwo Chambers and Partners, publikujące katalogi firm prawniczych w formie liczących się w branży rankingów, w 2021 r. organizuje połączone konkursy  Chambers Europe Awards, z nagrodami dla najlepszych firm prawniczych w Europie, oraz Chambers Diversity & Inclusion Awards: Europe 2021, w którym już po raz drugi wyłoni  europejskie kancelarie, firmowe zespoły prawne oraz poszczególnych prawników z Europy, wyróżniających się w popieraniu „różnorodności i włączania” (diversity & inclusion – D&I ), szczególnie w odniesieniu do przedstawicieli środowiska LGBT+ oraz kobiet (gender).

Tegoroczne shortlists nominowanych ogłoszono 28 stycznia 2021 r. Nagrody Chambers Europe Awards uhonorują pracę krajowych i międzynarodowych firm prawniczych w Europie. Odzwierciedlą ich znaczące osiągnięcia, w tym wybitne dokonania w doradztwie, imponujący wzrost strategiczny i doskonałą jakość obsługi klientów.

Nominacje do nagród Chambers Europe Awards są wspólnym dziełem zespołu ekspertów wydawnictwa opracowujących doroczny ranking Chambers Europe – renomowany przewodnik po firmach prawniczych, opracowywany na podstawie wywiadów z ich klientami, którego najnowsza edycja zostanie ogłoszona w marcu. Laureatów nagród wybierze jury z krótkiej listy nominowanych, które w tym roku zostały ogłoszone dla 27 państw i regionów Europy.

W 2020 r. nagrodę Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce zdobyła kancelaria Dentons.

W 2018 r. nagrodę otrzymała kancelaria Clifford Chance.

W 2017 r. nagrodę dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce dostała Greenberg Traurig. Kancelaria CMS otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award za najwyższą jakość obsługi klientów w Polsce.

W 2016 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla najlepszej firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Dentons. Greenberg Traurig otrzymała natomiast nagrodę Client Service Award.

W 2015 r. laureatem nagrody Chambers Europe Award dla firmy prawniczej roku w Polsce była kancelaria Domański Zakrzewski Palinka, która wówczas zdobyła laur najlepszej już po raz piąty (wcześniej w latach 2008, 2011, 2012 i 2013).

W 2014 r. laureatami z Polski były kancelarie Wardyński i Wspólnicy oraz Dentons. Pierwsza otrzymała nagrodę dla najlepszej krajowej, a druga – dla najlepszej międzynarodowej firmy prawniczej roku.

Nagrody Chambers Diversity & Inclusion Awards  „celebrują te wewnętrzne zespoły prawne i kancelarie, które wspierają postęp w zakresie różnorodności i włączania”.

W tym roku warszawskie biuro Clifford Chance otrzymało w gronie 10 firm nominację w kategorii Outstanding Firm for Furthering Diversity and Inclusion. Laureatem zostanie ta, która najwspanialej działa na rzecz postępów w zwiększaniu różnorodności i włączenia, podejmując wysiłki dla zapewnienia różnorodnym kandydatom równych szans przy rekrutacji do firmy, utrzymaniu pracy i awansie zawodowym.

Paulina Kimla-Kaczorowska (Greenberg Traurig) jest natomiast na krótkiej liście w kategorii „Przyszły Lider Różnorodności Płci” (Future Leader – Gender Diversity). Ta nagroda jest przeznaczona dla senior associates  i associates przodujących w swoich kancelariach w zaangażowaniu na rzecz wspierania kobiet i równości płci. Prawniczka została doceniona drugi raz – na liście kandydatów do nagrody była już w 2019 r.

W pierwszej europejskiej edycji nagród Chambers Diversity & Inclusion Awards polskimi laureatami byli: Jolanta Nowakowska-Zimoch z Greenberg Traurig („Środkowoeuropejska Prawniczka Roku na Rzecz Różnorodności Płci”) oraz Wojciech Kozłowski („Prawnik Pro Bono Roku”) i Igor Ostrowski („Prawnik Roku LGBT+” ), obaj z Dentons.

Tegoroczne nagrody w obu konkursach zostaną ogłoszone 22 kwietnia 2021 r. online.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl