Chambers Global 2020: Pięciu prawników z Polski ma zasięg środkowoeuropejski

783

Pięciu ekspertów z kancelarii działających w Polsce wymieniono w rankingu Chambers Global 2020 jako prawników rangi środkowoeuropejskiej. Są to: Mateusz Toczyski z warszawskiego biura Dentons oraz czterej prawnicy brytyjscy działający w Polsce: Dan Cocker z Allen & Overy, Graham Conlon i Mark Segall z CMS, Daniel Cousens z Linklaters.

Autorzy tego zestawienia najlepszych firm prawniczych na świecie wyróżniają w nim prawników w odrębnej klasyfikacji „Ranked Individuals”. W ostatniej,  ubiegłorocznej edycji, inaczej niż w poprzednich, ograniczono te wyróżnienia, nie oceniając prawników klasy światowej czy choćby europejskiej. Ostała się klasyfikacja prawników na skalę regionalną, środkowoeuropejską. W kancelariach działających w Polsce dostrzeżono tylko pięciu takich ekspertów.

W kategorii „Bankowość i finanse” Chambers Global sklasyfikował – w rankingu dla CEE –jako prawników środkowoeuropejskich, zaliczonych do grupy (band ) 3 w regionie Marka Segalla z CMS i Mateusza Toczyskiego z Dentons oraz zaliczonego do grupy 4 Dana Cockera z Allen & Overy.

Mateusz Toczyski jest partnerem w warszawskim biurze Dentons, w którym kieruje zespołem bankowości i finansów w Polsce oraz Europie. Mark Segall jest partnerem w praktyce finansowej CMS, usadowionym w biurze warszawskim. Dan Cocker jest partnerem w warszawskim biura kancelarii Allen & Overy. W praktyce energetyki i infrastruktury odpowiada za region Europy Środkowej i Wschodniej.

W kategorii „Prawo korporacyjne /fuzje i przejęcia” rankingu dla CEE rangę prawnika środkowoeuropejskiego przyznano zaliczonemu do grupy 2 Grahamowi Conlonowi z kancelarii CMS i zakwalifikowanemu do grupy 4 Danielowi Cousensowi z Linklaters.

Graham Conlon jest partnerem zarządzającym biura CMS w Kijowie, ale pracuje także w Warszawie, kierując praktyką private equity w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Daniel Cousens jest prawnikiem transakcyjnym i korporacyjnym, partnerem zakotwiczonym w warszawskim biurze Linklaters, obsługującym inwestycje w Polsce, Europie Środkowej i Wschodniej, Turcji i na Ukrainie.

Chambers Global to renomowany przewodnik po rynkach usług prawniczych ogłaszany co roku w formie klasyfikacji rankingowej przez firmę Chambers & Partners. Zawiera zestawienia najlepszych firm prawniczych z ponad 200 krajów i jurysdykcji całego świata, a oprócz tego również w skali globalnej (Global-wide) i w poszczególnych regionach świata, w tym w Europie (Europe-wide) i oddzielnie w Europie Środkowo-Wschodniej (Central & Eastern Europe).

Firma ustala ich kolejność na podstawie wywiadów z prawnikami i ich klientami. Jej analitycy klasyfikują i przydzielają kancelarie i prawników kolejno do poszczególnych hierarchicznie numerowanych grup (bands).

O prawnikach skali ponadkrajowej z rankingu z 2019 r. czytaj tutaj.

O prawnikach skali ponadkrajowej z rankingu z 2018 r. czytaj tutaj.

O prawnikach skali ponadkrajowej z rankingu z 2017 r. czytaj tu.

O prawnikach skali ponadkrajowej z rankingu z 2016 r. czytaj tu.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl