DLA Piper doradcą Dadelo przy pierwszej ofercie publicznej na giełdzie

149

DLA Piper doradzała Dadelo, polskiemu sklepowi rowerowemu online, przy pierwszej ofercie publicznej (IPO ) i dopuszczeniu do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Łączna wartość oferty publicznej Dadelo przekroczyła 82 mln zł.

Dadelo jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm na polskim rynku e-commerce, specjalizującą się w sprzedaży rowerów, a także odzieży, części oraz akcesoriów rowerowych. Firma prowadzi internetowe sklepy rowerowe dadelo.pl i centrumrowerowe.pl.

Dadelo dołączyła do grona spółek notowanych na rynku regulowanym GPW we wtorek 29 grudnia 2020 r., co czyni z niego szóstą spółkę, która zadebiutowała na GPW w 2020 r. Debiut ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – średnia stopa redukcji zapisów dla inwestorów indywidualnych wyniosła ponad 91 proc., a cena emisyjna dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych została ustalona na poziomie ceny maksymalnej.

Jakub Domalik-Plakwicz, Karolina Stepaniuk, Wojciech Kalinowski, Adam Marszałek, Michał Kuratowski

Zespołem doradzającym Dadelo kierowali partner Jakub Domalik-Plakwicz oraz associate Karolina Stepaniuk przy wsparciu counsela Wojciecha Kalinowskiego, associate Adama Marszałka i associate Michała Kuratowskiego z praktyki prawa handlowego, prawa spółek, fuzji i przejęć.

Materiał kancelarii DLA Piper