White & Case w rekruterskim rajdzie uzupełniła kilkorgiem prawników praktykę bankową

1038

Jak nieoficjalnie dowiedział się „Rynek Prawniczy”, kancelaria White & Case pozyskała ostatnio z trzech kancelarii kilkoro prawników do praktyki bankowo-finansowej. Są wśród nich m.in. Magdalena Kalińska z Dentons, Paweł Zagórski i Roksana Kałużna-Bałazy z Clifford Chance (która dołączy w lutym), Marlena SkowrońskaKinga Duszyk i Aleksandra Cyniak z Allen & Overy.

W listopadzie 2020 r. praktyka bankowo-finansowa White & Case została uszczuplona grupowym transferem siedmiu prawniczek i prawników oraz studentki prawa do kancelarii Deloitte Legal. Zapowiedziano też przejście do tej kancelarii na początku 2021 r. Tomasza Ostrowskiego, kierującego dotychczas praktyką finansowania dłużnego w White & Case, który zdecydował się objąć nowo utworzone stanowisko partnera zarządzającego w Deloitte Legal.

Pierwszym szybkim krokiem do odbudowy osłabionej praktyki było pozyskanie w listopadzie 2020 r. przez White & Case na zaoferowane stanowisko partnera Grzegorza Abrama, dotychczasowego counsela w kancelarii Clifford Chance, w której kierował zespołem do obsługi transakcji na dłużnych papierach wartościowych. Jego zadaniem było zatrudnienie kolejnych nowych osób do zespołu bankowo-finansowego.

Magdalena Kalińska specjalizuje się w prawie bankowym, finansowym, handlowym i cywilnym. Obsługiwała transakcje finansowania, w tym nieruchomości, fuzji i przejęć oraz  typu project finance i refinansowania. Pracowała dla kredytodawców i funduszy nieruchomościowych.

Wcześniej przez sześć lat była prawniczką kancelarii Dentons, a przedtem przez pięć lat – WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr. Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

Paweł Zagórski jest prawnikiem White & Case od grudnia 2020 r. Zajmuje się obsługą banków i innych instytucji finansowych, doradza przy restrukturyzacjach zadłużenia, przygotowuje dokumentację kredytową oraz związaną z emisją dłużnych papierów wartościowych, w tym euroobligacji, obligacji hybrydowych i strukturyzowanych.

Wcześniej przez prawie siedem lat pracował w Clifford Chance. Przedtem przez rok był prawnikiem w firmie Aegon i przez rok w kancelarii Ernst & Young Law. Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych i prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Marlena Skowrońska zajmuje od stycznia 2021 r. stanowisko associate w praktyce bankowości i finansów White & Case. Wcześniej przez rok była prawniczką kancelarii Allen & Overy, także jako studentka, a przedtem – CMS. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2020).

Kinga Duszyk zajmuje od stycznia 2021 r. stanowisko associate w praktyce bankowości i finansów White & Case. Wcześniej przez pół roku była prawniczką kancelarii Allen & Overy, a przez dwa lata stażystką w tej kancelarii jako studentka. Jest aplikantką adwokacką, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2020).

Aleksandra Cyniak zajmuje od stycznia 2021 r. stanowisko associate w praktyce bankowości i finansów White & Case. Wcześniej była prawniczką kancelarii Allen & Overy. Jest absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2020).

Roksana Kałużna-Bałazy pracowała przy emisjach obligacji, sporządzaniu dokumentacji finansowania kredytowego. Wcześniej przez 2,5 roku  była prawnikiem kancelarii Clifford Chance, a przedtem przez rok stażystką w tej kancelarii. Jest aplikantką adwokacką, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2018).

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl