White & Case liderem obsługi M&A w Europie Środkowo-Wschodniej według Mergermarket

270

Kancelaria White & Case została uznana przez Mergermarket Doradcą Prawnym Roku 2020 w kategorii fuzji i przejęć w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Central & Eastern Europe M&A Legal Adviser of the Year 2020 ).

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego wyróżnienia i pragniemy podziękować naszym klientom za przyznanie nam najbardziej prestiżowej, międzynarodowej nagrody w kategorii fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej. Nagroda ta odzwierciedla naszą pozycję jako jednego z wiodących doradców w zakresie największych i najtrudniejszych transakcji fuzji i przejęć oraz transakcji private equity w Polsce i innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej – powiedział Marcin Studniarek, partner zarządzający biurem White & Case w Warszawie.

Nagrody w kategorii „Doradca Roku M&A” są wyrazem uznania dla znakomitej jakości usług świadczonych przez doradców finansowych i prawników w zakresie transakcji fuzji i przejęć w Europie. Nagrody te przyznawane są w oparciu o zestawienia Mergermarket w kategoriach liczby oraz wartości ogłoszonych transakcji, a także ocenę niezależnego jury składającego się z ekspertów w dziedzinie fuzji i przejęć oraz przedstawicieli Mergermarket. Pod uwagę brane są również aspekty strategiczne, a także poziom złożoności i innowacyjności transakcji.

Transakcje, przy których doradzało warszawskie biuro White & Case, to jedne z najważniejszych spośród transakcji M&A oraz private equity w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w tym roku.

Zespół doradzał między innymi Play Communications S.A., operatorowi sieci komórkowej Play, oraz jego akcjonariuszom, Novator i Olympia, przy wartej 2,2 mld euro sprzedaży wszystkich jego akcji francuskiemu dostawcy usług telekomunikacyjnych Iliad S.A. White & Case doradzała również Global Compute Infrastructure LP w związku z umową nabycia ATM S.A., lidera polskiego rynku centrów danych oraz infrastruktury komunikacyjnej w Polsce, od konsorcjum funduszy zarządzanych przez MCI Capital i Mezzanine Management.

Innym przykładem prestiżowej transakcji była warta 478 mln dolarów transakcja nabycia polskiej spółki Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. (PeP), jednego z największych w Polsce agentów rozliczeniowych, przez Nets Denmark A/S, lidera w branży płatności, oraz jej właściciela, fundusz private equity Hellman & Friedman. Transakcja ta była trzecią transakcją M&A na rynku fintech, przy której kancelaria White & Case doradzała Grupie Nets w Polsce w ostatnich dwóch latach.

W tym roku warszawskie biuro White & Case doradzało również przy kilku znaczących transakcjach przejęć na rynku publicznym (tzw. P2P ), w tym na rynku nieruchomościowym, w tym przy sprzedaży większościowego pakietu akcji w Polnord S.A. na rzecz Cordia International Zrt., oraz przy sprzedaży wszystkich akcji w Vantage Development S.A. na rzecz TAG Immobilien AG. Po raz trzeci reprezentowaliśmy również R. Power, kluczowego gracza w branży fotowoltaicznej na rynku, najnowsza transakcja przy której doradzaliśmy, była największą dotychczas transakcją w branży fotowoltaicznej w Polsce obejmującą sprzedaż portfela 122 MW naziemnych farm fotowoltaicznych w formule „pod klucz”.

– Pomimo bardzo trudnego roku dla biznesu na całym świecie spowodowanego kryzysem Covid-19, kolejny raz zrealizowaliśmy szereg złożonych i strategicznych projektów w wielu branżach, w tym w sektorach fintech, telekomunikacji i nieruchomości. Wykorzystujemy prawie trzydziestoletnie doświadczenie w doradzaniu klientom w najbardziej wymagających sprawach. Nasze szerokie doświadczenie branżowe oraz globalnie zintegrowana praktyka M&A i Private Equity w połączeniu z doświadczonym i zorientowanym na klienta zespołem w Warszawie, to jedne z kluczowych czynników mających wpływ na nasze relacje z klientami i możliwość realizacji udanych transakcji, a w konsekwencji na naszą bardzo silną pozycję w Polsce oraz w regionie – mówi Marcin Studniarek.

Materiał kancelarii White & Case