Deloitte Legal przyjmuje grupę prawników bankowo-finansowych z White & Case

2065

Aneta Urban, Katarzyna Jakubiak, Sylwia Opiatowska, Michał Oleś, Mariusz Bujacz, Dominika Wróblewska, Kinga Smarduch i Anna Stawińska dołączą 2 listopada 2020 r. do warszawskiego biura kancelarii Deloitte Legal – dowiedział się „Rynek Prawniczy”. To grupa prawników i studentek prawa na stażu, która przechodzi z praktyki bankowości i finansów kancelarii White & Case.

Ponadto w pierwszym kwartale 2021 r. Tomasz Ostrowski, który także opuści White & Case, obejmie nowo utworzone stanowisko partnera zarządzającego Deloitte Legal. „Będzie rozwijać zakres jej usług i wzmacniać pozycję na rynku” wespół z partnerami Zbigniewem Korbą i Robertem Pasternakiem kierującymi dotychczas tą kancelarią.

Kancelaria podaje w komunikacie prasowym, że poszerzenie zespołu „jest jednym z kluczowych elementów długofalowej strategii Deloitte i wiąże się z rozwojem kompetencji w dziedzinie doradztwa prawnego z zakresu bankowości i finansów”.

Jak czytamy w komunikacie Deloitte Legal, dołączający do niej zespół prawników, na czele którego stoi Tomasz Ostrowski, „od wielu lat doradza klientom, w tym bankom, kredytobiorcom, inwestorom, funduszom inwestycyjnym i funduszom venture capital/private equity.”

(www.linkedin.com)

Tomasz Ostrowski specjalizuje się w doradztwie przy finansowaniu akwizycji, przedsięwzięć gospodarczych i transakcji na rynku nieruchomości, obejmujących m.in. hotele, obiekty handlowe, przemysłowe i magazynowe. Zajmuje się również kwestiami finansów korporacyjnych oraz restrukturyzacjami finansowymi w przedsiębiorstwach. Pracował dla banków, kredytobiorców, funduszy inwestycyjnych.

Od dziewięciu lat jest partnerem w White & Case kierując praktyką finansowania dłużnego. Przedtem przez dziewięć lat był prawnikiem w Clifford Chance.

Jest radcą prawnym od 2007 r., solicitorem angielsko-walijskim, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2002).

(www.linkedin.com)

Aneta Urban obejmie w Deloitte Legal stanowisko partnera lokalnego, takie jakie zajmuje w White & Case. Specjalizuje się w prawie bankowym i finansowym. Obsługiwała transakcje kredytowe pracując dla banków, innych instytucji finansowych, kredytobiorców, funduszy inwestycyjnych. Doradza przy finansowaniu akwizycji, przedsięwzięć gospodarczych i transakcji na rynku nieruchomości. Zajmuje się również kwestiami finansów korporacyjnych. Przygotowuje i negocjuje dokumenty niezbędne przy emisji instrumentów dłużnych, w tym obligacji i certyfikatów depozytowych.

W White & Case pracuje od ponad 7,5 roku. Przedtem przez prawie osiem lat była prawniczką w Clifford Chance.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2004).  W komunikacie prasowym  stwierdziła, iż „jej i kolegów obecność w Deloitte Legal oznacza połączenie kompetencji i dotychczasowego doświadczenia”, a „ich celem będzie skuteczne doradztwo klientom, zarówno obecnym, jak i przyszłym”.

(www.linkedin.com)

Katarzyna Jakubiak obejmie w Deloitte Legal stanowisko partnera lokalnego, takie jakie zajmuje w White & Case. Specjalizuje się w obsłudze transakcji finansowania dłużnego. Doradzała przy kredytach dwustronnych, konsorcjalnych, odnawialnych, transakcjach finansowania projektów, akwizycji i przedsiębiorstw oraz finansowania strukturyzowanego. Pracuje dla instytucji finansowych i pożyczkobiorców.

W White & Case pracuje od niespełna dwóch lat. Przedtem przez prawie 6,5 roku była prawniczką w Clifford Chance, przez trzy lata – w kancelarii Squire Sanders. Przez rok była konsultantem podatkowym w firmie doradczej PricewaterhouseCoopers.

Jest radcą prawnym od 2012 r., absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim (2008).

W komunikacie prasowym oceniła, iż „sektor bankowy na skutek pandemii stanął przed wieloma wyzwaniami” i że „prawdopodobnie czeka nas dużo zmian, także legislacyjnych”.

Sylwia Opiatowska obejmie w Deloitte Legal stanowisko partnera associate, w White & Case zajmuje stanowisko associate. Zajmuje się obsługą transakcji  finansowania dłużnego oraz sprawami z zakresu prawa cywilnego i handlowego. Pracowała dla pożyczkodawców w projektach finansowania.

Jest adwokatem, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Michał Oleś obejmie w Deloitte Legal stanowisko partnera associate, w White & Case zajmuje stanowisko associate.  Zajmuje się obsługą transakcji finansowania dłużnego oraz sprawami z zakresu prawa cywilnego i handlowego. Pracował dla pożyczkodawców w projektach finansowania przygotowując standardową dokumentację bankową.

Jest adwokatem, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Mariusz Bujacz w White & Case zajmuje stanowisko associate. Zajmuje się  sprawami z zakresu prawa bankowego, cywilnego i handlowego, obsługą transakcji finansowania dłużnego. Pracował dla instytucji finansowych i kredytobiorców przy transakcjach finansowania, m.in. nieruchomości, akwizycji oraz przy finansowych aspektach restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Jest aplikantem radcowskim, absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2019).

Dominika Wróblewska w White & Case jest stażystką jako aplikantka radcowska, absolwentką studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim (2017).

Kinga Smarduch w White & Case jest stażystką jako studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jak oświadczył w komunikacie prasowym Adam Mariuk, partner zarządzający działem doradztwa podatkowego i prawnego w Deloitte Polska, „doświadczenie i kompetencje tego renomowanego zespołu prawników, składającego się z tak uznanych ekspertów będą niewątpliwie dużym wsparciem dla klientów naszej kancelarii”, a  „wzmacnianie usług doradztwa prawnego jest także kluczowym elementem długofalowej strategii Deloitte”.

Kancelaria Deloitte Legal poinformowała, że jej zespół liczy obecnie 65 prawników, w tym 47 radców prawnych i adwokatów.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl