Szef warszawskiego biura Baker McKenzie przedłuża rządy o trzy następne lata

565
(www.youtube.com)

Piotr Rawski, od dwóch lat partner zarządzający warszawskiego biura kancelarii Baker McKenzie, został wybrany na to stanowisko na następną, tym razem trzyletnią, kadencję.

Kancelaria poinformowała „Rynek Prawniczy”, że w tym roku zgromadzenie wspólników spółki komandytowej Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy, która prowadzi warszawskie biuro tej globalnej firmy prawniczej, postanowili dostosować długość kadencji partnera zarządzającego do globalnych standardów Baker McKenzie; w większości biur trwa ona trzy lata. Wcześniej partnerzy zarządzający byli wybierani na kadencje dwuletnie; było to nieformalne ustalenie pomiędzy wspólnikami spółki.

Piotr Rawski jest partnerem międzynarodowym w warszawskim biurze Baker McKenzie (od 2011 r.). Kieruje w niej także praktyką prawa pracy, wespół z Michałem Lisawą, counselem od 2019 r. Specjalizuje się w tej właśnie gałęzi prawa. Doradza przy prawnych aspektach restrukturyzacji zatrudnienia w firmach, zwolnieniach grupowych, w kwestiach pracowniczych i korporacyjnych fuzji i przejęć spółek. Zajmuje się także prawnymi zagadnieniami outsourcingu siły roboczej w przedsiębiorstwach. Jest członkiem europejskiego komitetu sterującego, organu koordynującego działalność praktyk prawa pracy w biurach kancelarii w Europie.

W Baker McKenzie pracuje od 18 lat. Przedtem przez siedem lat był prawnikiem kancelarii Dewey Ballantine w Warszawie.

Jest adwokatem od 2001 r., absolwentem studiów prawniczych na  Uniwersytecie Jagiellońskim (1994).

Piotr Rawski zmienił na stanowisku partnera zarządzającego kancelarii Baker McKenzie w Warszawie Małgorzatę Pietrzak-Paciorek, która sprawowała przywództwo w firmie od października 2016 r. do lipca 2018 r.

Ireneusz Walencik

i.walencik@rynekprawniczy.pl