KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński wzmacnia kompetencje w zakresie Life Sciences

536

Z początkiem września 2020 roku do zespołu kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński, specjalizującej się w zagadnieniach regulacyjnych, prawie konkurencji, odpowiedzialności za produkt i danych osobowych, dołączył radca prawny Michał Tracz.

Michał Tracz ma wieloletnie doświadczenie w obszarze prawa farmaceutycznego, żywnościowego oraz kosmetycznego. Specjalizuje się również w prawnych aspektach produkcji, importu, dystrybucji i marketingu innych produktów, w tym FMCG. Doradza np. w zakresie pasz, weterynaryjnych produktów leczniczych, środków higienicznych, chemii gospodarczej czy produktów biobójczych. Wspiera prawnie przedsiębiorców w sytuacjach kryzysowych, w szczególności związanych ze wstrzymaniem lub wycofaniem produktów z obrotu. Współpracował z organizacjami branżowymi w procesach legislacyjnych, w ostatnim czasie w zakresie podatku od reklamy suplementów diety oraz podatku cukrowego. Doradzał także przy tworzeniu samoregulacji biznesowych, w tym Kodeksu Dobrych Praktyk Marketingowych Suplementów Diety. Sprawuje funkcję przewodniczącego Komisji Etycznej Krajowej Rady Suplementów i Odżywek. Przed dołączeniem do KRK przez blisko dziewięć lat pracował w zespole Life Sciences jednej z największych polskich kancelarii prawnych.

– Mecenas Michał Tracz to prawnik doświadczony w doradztwie dla producentów, importerów i dystrybutorów z wielu różnych branż. Wiedza i doświadczenie mec. Tracza doskonale uzupełnią kompetencje naszego zespołu, w szczególności w zakresie regulacji produktowych oraz wsparcia klientów w sytuacjach kryzysowych – mówi mec. Ewa Rutkowska, wspólnik w kancelarii KRK.

– Cieszymy się, że dołącza do nas specjalista łączący kompetencje w prawie farmaceutycznym ze znakomitą znajomością rynków i regulacji pokrewnych, takich jak np. prawo żywnościowe czy kosmetyczne. Wzmocni to dodatkowo nasz świetny zespół – mówi mec. Paulina Kieszkowska-Knapik, wspólnik w kancelarii KRK.

* * *

O kancelarii KRK

Kancelaria prawna KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński posiada ugruntowaną pozycję lidera w doradztwie z zakresu prawa farmaceutycznego, prawa konkurencji oraz odpowiedzialności za produkt. Potwierdzeniem tego jest nie tylko szerokie grono klientów obejmujące największe korporacje z sektora Life Sciences i FMCG, ale również najwyższe rekomendacje w międzynarodowych i polskich rankingach prawniczych, takich jak Chambers Europe, The Legal 500 czy w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”. Prawnicy kancelarii KRK angażują się także w pacjenckie sprawy pro bono.

Materiał kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński